V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Šéf vývoje pořadů Zahradník na Primě skončil

Generální ředitel televize Prima Marek Singer si stáhl vývojový tým pod sebe.

V polovině července odešel z televize Prima jeden z nejzkušenějších tuzemských programmerů Miloš Zahradník. Poslední dva roky vedl sekci vývoje nových pořadů a talent managementu. Tu v létě 2013 na Primě zakládal tehdejší programový ředitel Petr Vladyka, tehdejší generální ředitel Primy Martin Konrád ji krátce nato po Vladykově odchodu podřídil sobě. Nynější generální ředitel Primy Marek Singer tento manažerský mezistupeň zrušil. „Chtěl jsem mít nad vývojem pořadů větší kontrolu,“ řekl Médiáři v čtvrtek na tiskové konferenci k podzimním novinkám. Doplnil, že Zahradník odešel k 15. červenci. 

Přípravu nových formátů se podle Singera odehrává ve vývojovém týmu, podléhajícím přímo jemu. Jsou v něm Zuzana Brzáková jako čerstvá šéfka redakce společenského zpravodajství a publicistiky, Jan Uhrin za dramatickou tvorbu, Jana Vondroušová za non fiction a Jiřina Köppelová jako zástupkyně online divize Primy.

Změn doznal management Primy také příchodem dvou postav z Novy - výrobní ředitelkou je na Primě čerstvě Lucia Kršáková, šéfem přes strategie a procesy se stal Pavel Chládek, který dosud zastával na Nově podobnou pozici ředitele projektového managementu a obchodních systémů.

Nezanedbatelnou část podzimních novinek Prima odebírá od externích firem. Seriál Přístav jí dodává společnost Core Production bývalého výrobního ředitele Radko Janouška. Další řadu Vinařů produkuje brněnská firma Vinná galerie Tomáše Vicana. Novinkové Vychytávky Ládi Hrušky vyrábí Good TV Petra Erbena. Ta dodávala také Top Star magazín, ten si ale nyní prima zajišťuje interně. Pro Primu pracuje i Pavel Anděl, je dodavatelem nové reality show Ano, trenére! s Františkem Strakou.