Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Šéfem Dvojky Českého rozhlasu Miroslav Dittrich, moderátorem Václav Žmolík

  • ČTK
  • 26. 09. 2013 18:20
Miroslav Dittrich. Foto pro Český rozhlas: Karel Šanda

Miroslav Dittrich. Foto pro Český rozhlas: Karel Šanda

Šéfredaktorem stanice Českého rozhlasu Dvojka bude od 1. října Miroslav Dittrich (58). Ten funkci šéfredaktora a později i ředitele stanice zastával po roce 1999 a v poslední době působil jako ředitel centra výroby. Na dnešním zasedání rady Českého rozhlasu to řekl náměstek generálního ředitele pro program a vysílání René Zavoral.

Dvojka rovněž obmění hlavního moderátora, nově jím bude Václav Žmolík.

Důvodem personálních změn je nedávné vytvoření sítě regionálních stanic, do jejichž vedení od října odejdou současný šéfredaktor Dvojky Jaroslav Ostrý a dlouholetý moderátor Pavel Kudrna. Ditricha na postu šéfa centra výroby nahradí Jiří Mejstřík.

V současné době má Český rozhlas 11 regionálních stanic, z toho tři vysílají zčásti oddělený program i pro další spádový kraj na samostatných vysílačích. Do budoucna zůstane zachována vnitřní struktura studií rozdělená na program, provoz a sekretariát. Naopak centralizovat se bude například veškerá činnost související se správou nemovitostí.

Počet zaměstnaneckých míst by měl vzhledem k reorganizaci poklesnout o minimálně 5 % ze současných 376. Úsporu rozhlas od příštího roku odhaduje na 10 milionů Kč.