V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Šéfem obchodních aktivit vydavatele HN a Respektu Tomáš Holan z Vodafonu

  • ČTK
  • 02. 10. 2012 15:31

Společnost Economia, která mimo jiné vydává Hospodářské noviny a týdeník Respekt, má nového šéfa obchodních aktivit Tomáše Holana. Bude zastávat pozici Chief Sales Officer, který je nadřazen šéfům obchodu i inzerce. Informoval o tom mluvčí vydavatelství Economia Luděk Březina.

Tomáš Holan. Foto: Economia

Tomáš Holan. Foto: Economia

Osmatřicetiletý Holan bude mít ve své kompetenci veškeré obchodní aktivity společnosti včetně prodeje inzerce a předplatného a je tak nadřazen obchodnímu řediteli Milanu Kovandovi i ředitelce inzerce Zuzaně Tylčerové.

„Je to víceméně inspirace ze zahraničí, kde je to běžné,“ uvedl Březina s tím, že v souladu s nově vytvořenou funkcí bude tým jinak organizován.

Holan, který vystudoval Žilinskou univerzitu, do Economie přešel ze společnosti Vodafone, kde řídíl tým e-commerce a media solutions. Od roku 2000 působil deset let v Českých aeroliniích, naposledy jako výkonný ředitel.

Economia, do jejíhož portfolia patří také týdeníky Ekonom či Marketing & Media, byla založena v roce 1990. Od roku 2008 patří vydavatelství do skupiny BXR, v níž je 50% akcionářem finančník Zdeněk Bakala.