Hudebník a producent Karel Vágner prodal vydavatelství Multisonic, píše E15. „Ve chvíli, kdy něco vydáte, visí deska během krátké doby někde na internetu,“ řekl, proč se firmy po 29 letech zbavil.

Ředitelka Černá koupila 10 % v Annonci

Lenka Černá získala možnost držet akcie firmy, kterou řídí, jako odměnu za hospodaření.

Lenka Černá

Lenka Černá

Výkonná ředitelka Annonce Lenka Černá odkoupila 10 % tohoto inzertního vydavatelství. Možnost získat tyto akcie vysloužila tím, že udržela hospodaření v černých číslech a že má Annonce od letošního roku více příjmů z internetu než z tištěného vydání. Většinovým vlastníkem Annonce je Jaroslav Veverka starší, který ovládá firmu Noen vyrábějící rypadla, vlastní také chomutovský hokejový klub a podporuje též web Hlídací pes.

„Akcie společnosti Annonce jsem koupila a jejich držení není nijak omezeno, mohu s nimi volně nakládat. Po dohodě s dalšími akcionáři jsme se rozhodli cenu transakce  nezveřejnit,“ uvedla pro Médiář Lenka Černá.

Podíl tržeb z tištěného vydání a internetu. Zdroj: Annonce, říjen 2016

Podíl tržeb z tištěného vydání (černě) a internetu (žlutě). Zdroj: Annonce, říjen 2016

„Když jsem před čtyřmi lety nastoupila, situace nebyla jednoduchá. Vydělávat peníze na internetu se zdál být nepřekonatelný problém. Letos však online příjmy poprvé v historii firmy konečně překonaly tržby z tištěného vydání,“ tvrdí Černá. Plán utržit víc z webu než s tisku zveřejnila Annonce letos začátkem února.