Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Šéfka Radia 1 Lenka Wienerová se zbavila svého podílu, stanice celá patří Ivanu Zachovi

Dosavadní menšinová majitelka pražského Radia 1 a jeho ředitelka Lenka Wienerová převedla svých 10 %, které vlastnila v licencované společnosti Agentura TRS, na firmu Radio United Broadcasting podnikatele Ivana Zacha. Ten tak nyní vlastní celé rádio, dosud měl ve zmíněné firmě 90 %. Většinový podíl nabyl začátkem letoška odkupem spolu se skupinami rádií Kiss, Beat, Country a Spin.

Wienerová držela menšinový podíl v rádiu od února 1999, byla po zakladatelích stanice Vladimíru Vintrovi a Jiřím Neumannovi poslední solitér, kdo se podílu zbavil ve prospěch rozhlasové skupiny. Převod na své schůzi tento týden schválila rada pro vysílání.

Radio 1 vzniklo na jaře 1991. Jeho počátky ještě z roku 1990 jsou spojeny s několikadenním pirátským vysíláním rozhlasové stanice Stalin z podzemí bývalého Stalinova pomníku v Praze na Letné.