Šéfka vývoje pořadů ČT Jana Kasalová rezignovala na funkci ve své firmě

V týž den, kdy Lidové noviny zkritizovaly Janu Kasalovou za střet zájmů kvůli její firmě Casteam, ukončila čerstvá ředitelka vývoje pořadů a programových formátů Jana Kasalová své působení v této firmě. V ní mediálně školila manažery, zakázky dostávala mimo jiné od státních podniků a institucí. To v LN kritizovali někteří členové televizní rady.

„Ředitelka vývoje pořadů a programových formátů Jana Kasalová rezignovala na funkci jednatelky společnosti Casteam a zároveň oznámí živnostenskému úřadu i pozastavení činnosti jako osoba samostatně výdělečně činná,“ oznámila televize.

„K tomuto kroku jsem se rozhodla i přesto, že nevykonávám žádnou činnost, která by ohrožovala zájmy České televize, vytvářela možnost jakéhokoli střetu zájmů, nebo by byla na újmu plnění povinností vyplývajících z mého pracovního poměru,“ prohlásila Jana Kasalová. To prý měla od začátku i ve smlouvě s Českou televizí.

Pražskou firmu Casteam, která se nazývá „institut kreativity a komunikace“, Kasalová v roce 2005 zakládala s Tomášem Motlem, podle obchodního rejstříku je od roku 2008 její 100% majitelkou a jedinou jednatelkou.

Poslední zveřejněnou účetní závěrkou je ta za první půlrok 2008, kdy Casteam dokázal vydělat 2 miliony Kč po zdanění.

Sdílejte