Šéfové největších rádií se loučí s Michalem Zelenkou, prezidentem rozhlasové asociace

Petra Janů a Michal Zelenka. Foto: ČTK/Šimková Veronika

Petra Janů a Michal Zelenka v dubnu 2007. Foto: ČTK/Šimková Veronika

Ředitelé nejposlouchanějších rádií Impuls, Frekvence 1 a Evropa 2 vyjádřili prostřednictvím tiskového prohlášení úctu Michalu Zelenkovi. Jeho ženě, zpěvačce Petře Janů pak „upřímnou soustrast za všechna rádia této země“.

Michal Zelenka, který se na počátku 90. zasloužil o vznik soukromého rozhlasového vysílání a po dvě desetiletí se podílel na podobě české mediální legislativy, zemřel v pátek, po těžké nemoci, v 63 letech.

Poslední rozloučení se zesnulým se koná zítra 22. prosince v pražských Strašnicích.

S Michalem Zelenkou odešel náš šéf, prezident asociace. Odchází ten, který s námi byl celých 21 let, od samého začátku. Zakladatel Asociace provozovatelů soukromého vysílání, zakladatel našich rozhlasových pravidel, zákonitostí podle kterých se řídíme.

Michal to s námi neměl jednoduché, ale měl dar povznést se nad naše malichernosti, najít mezi námi shodu. Shodu pevnou, protože ji dotáhl až do finální podoby, která se odrazila v mediálních zákonech.

Vždy přítomen, když jsme mu volali, vždy připraven odpovědět na otázku. A to přesto, že razil jednoduchý postoj: ptejte se na to, na co se odpovědět dá. Mnozí z nás v něm neviděli jen našeho prezidenta, ale více, přítele, který dovede rozesmát i když nám nebylo do smíchu, který nás dovede nasměrovat tam, kam se má jít, když nevíme co dál.

Prostě nás měl rád. Měl rád rádio jako určité divadlo v hlavě. Snažil se v našich myslích vytvářet to nejlepší. Nebyli jsme vždy ti nejlepší herci, ale přesto nás nikdy nenechal bez režie. Proto jsme ho milovali.

Milá Jano, Michal s námi ztratil mnoho času na úkor toho vašeho. Omlouváme se za to, ale věřte, že to nebylo nadarmo. Upřímnou soustrast za všechna rádia této země.

  • Michel Fleischmann, Lagardère Active ČR (rádio Frekvence 1, rádio Evropa 2, Radio Bonton, Dance radio, RRM)
  • Jiří Hrabák, Londa, s.r.o. (Rádio Impuls, rádio Rockzone)

Sdílejte