Šéfproducent Záhoř ve vedení Streamu končí

Lukáš Záhoř opouští Stream.cz po deseti letech. Další šéfproducent už nemá řešit provoz.

Lukáš Záhoř

Šéfproducent Stream.cz Lukáš Záhoř

S koncem letošního roku odejde z internetové televize Stream.cz předního českého portálu Seznam.cz její šéfproducent Lukáš Záhoř. „Je pravda, že se Lukáš Záhoř rozhodl ze Stream.cz na konci roku odejít,“ reagovala tisková mluvčí Seznamu Irena Zatloukalová po několika dnech na zvěst, kterou médiím dřív potvrdil sám Záhoř. „Odcházím ke konci roku na vlastní žádost. Poslední dobou Stream nešlo posouvat tak dopředu tak rychle, jak by to bylo ideální. Rok jsem to zkoušel prolomit, ale vzhledem k tomu, že se to nedařilo dle mých představ, rozhodl jsem se, že bude lepší, když odejdu,“ řekl v pátek redakci iDnes.cz. Ve Streamu byl Záhoř deset let - v létě 2007 nastupoval ještě do firmy Global Inspiration jako manažer uživatelského obsahu, šéfproducentem původního obsahu Streamu se stal v roce 2011.

Záhořovým odchodem končí zároveň práce Milana Kuchynky, producenta firmy Negativ, na nejznámějším počinu Streamu, seriálu Kancelář Blaník. Samotný Negativ má se Streamem na Kanceláři Blaník a také na vznikajícím celovečerním filmu Prezident Blaník pracovat dál. Konec práce pro Stream.cz oznámil také Roman Vaněk, autor pořadů Peklo na talířiJídlo s.r.o., opět právě proto, že Záhoř končí. „Lukáš Záhoř byl a je pro mne zárukou kvality, volnosti tvorby, symbolem odvahy, rychlosti a umění se manažersky správně rozhodnout ve prospěch společnosti a jejích pořadů,“ sdělil Vaněk Lidovkám.

„Respektuji Lukášovo rozhodnutí odejít a upřímně mě mrzí jeho rozhodnutí i to, že odmítl naši další nabídku na uplatnění svých schopností na jiné pozici v rámci Seznamu,“ komentoval dnes situaci Pavel Zima, místopředseda představenstva Seznam.cz a ředitel pro exekutivu a komunikaci.

Za Záhoře nyní obsahový ředitel Seznamu Igor Kalaš hledá náhradu, přičemž by se měla pozměnit i náplň práce. „Dlouhodobě chci rozdělit roli šéfproducenta od provozních věcí. Kreativní část producentské práce by neměla být zatěžována rozpočtováním, vyjednáváním a dalšími provozními záležitostmi,“ míní Kalaš. „Nového šéfproducenta už hledáme tak, aby mohl společně v tandemu s nastupujícím provozním šéfem Stream.cz realizovat novou strategii služby a posunout Stream.cz zase dál, hlavně ve spolupráci s naší vznikající televizí.“ Do procesu se má víc vkládat právě Pavel Zima. Nového provozního šéfa Streamu už Kalaš má domluveného, odmítá ho ale představit, neboť nastoupí až se začátkem roku 2018.

Tři ředitelé

I řízení samotného Seznamu doznává změn. Po roce končí model zavedený loni v listopadu, který zrušil funkci generálního ředitele (zastával ji Zima) a naopak zavedl funkci výkonného ředitele (dostal ji Michal Feix), jenž měl směrem do firmy zajišťovat „realizaci strategií připravených představenstvem společnosti“.

Nyní přichází model řízení prostřednictvím „tří CEO“. Trojicí ředitelů Seznamu jsou Tomáš Kapalín, Ondřej Procházka a Pavel Zima, přičemž Kapalín je ředitel pro exekutivu a obchodní rozvoj, Procházka ředitel pro exekutivu a výzkum a vývoj a Zima ředitel pro exekutivu a komunikaci. Všichni tři jsou zároveň místopředsedy představenstva Seznamu, předsedou je majitel firmy Ivo Lukačovič (páté místo v představenstvu je čerstvě neobsazené, odešel z něj jeho člen a zároveň ředitel marketingu Seznamu Petr Král).

S výjimkou v případě Zimy, který jediný má napřímo pod sebou oddělení komunikace, řídí všichni tři ředitelé všechno. Lukačovič totiž nechce, aby rozhodoval jediný ředitel, ale kolektivní orgán ve shodě. Na úrovni pod řediteli, respektive místopředsedy představenstva jsou v managementu Seznamu ředitelé obsahu (Igor Kalaš), obchodu (Martin Švarc) a ředitelé čtyř divizí - reklamy (Ondřej Krišica), zpravodajství a televize (Jakub Unger), vyhledávání (Tomáš Pergler) a služeb (Ladislav Veselý). Dosavadní výkonný ředitel Feix přešel na pozici provozního ředitele, který má pod sebou lidské zdroje (Helena Kuklíková), techniku (Vlastimil Pečínka), finance (Miroslava Chadimová) a také marketing a obchodní rozvoj. Marketing momentálně šéfa hledá, obchodní rozvoj dočasně řídí Kapalín.