Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Nový šéfredaktor HN Petr Šabata poklidně převzal žezlo od Petra Šimůnka

Odcházející šéfredaktor prohlásil Hospodářky za „staré dobré“, nový je nazval „promyšleně se reformujícími“. Směr na web a do mobilních přístrojů je nesporný.

Petr Šabata. Foto: Economia

Petr Šabata. Foto: Economia

Šéfredaktorem Hospodářských novin se oficiálně dnes stal devětačtyřicetiletý Petr Šabata. Žádná velká gesta, předání funkce z rukou jeho předchůdce Petra Šimůnka čtenáři zaregistrovali jen z několika vět v editoriálních sloupcích dnes a včera či změnou titulkového písma na Tabac od Tomáše Brousila.

Šimůnek se rozloučil uvedením aplikace Hospodářek pro iPad a tím, že týmu novin objednal důkladné školení, jak pracovat s obsahem na internetu, najmě v sociálních sítích. „Během jara také představíme nové stránky ihned.cz. A ještě jedna novinka. Už zítra vás na tomto místě osloví nový šéfredaktor, Petr Šabata. Ale jinak jsou to ty staré dobré HN,“ napsal odcházející šéf v pondělí.

„Jako seriózní ekonomický deník považujeme chytré reformy za zcela nezbytné, budeme se jim věnovat důkladně, přesně a neodbytně. Hospodářské noviny takové rozhodně byly za Petra Šimůnka a budou i za Petra Šabaty,“ slíbil nový šéf po indiánsku. „Ačkoliv se jinak - aby obstály - promyšleně reformují.“

Šabata považuje redakční tým za „skvělý“ a schopný připravovat obsah pro tištěné vydání, web i mobilní zařízení.

„Tuto nabídku zpřesníme, pokusíme se ji ještě lépe přizpůsobit očekáváním naší velmi náročné cílové skupiny a přidáme i něco navíc. Co to bude? To se projeví poměrně brzy na stránkách HN, na našem webu i v aplikaci pro iPad,“ neřekl konkrétně nový šéfredaktor.

Šabata byl v letech 1993-2000 šéfredaktorem deníku MF DNES, do roku 2008 vedl slovenskou Pravdu, pak do srpna 2010 řídil regionální zpravodajství Naše adresa v PPF Media. Pro podobný, samostatný projekt hyperlokálních novin a webů se posléze pokoušel sehnat víc než 100 milionů korun, ale neúspěšně.