Ze zájemců o členství v Radě ČT vystoupili ve čtvrtek před poslanci nejvýrazněji Vlastimil Venclík a Tomáš Němeček. Rozhodovat se ale samozřejmě nebude jen podle kvality vystoupení při veřejném slyšení, kandidátům ostatně z osmnáctičlenného volebního výboru naslouchala vesměs jen pětice poslanců – Golasowská (KDU-ČSL), HolomčíkMartínek (Piráti), Juchelka (ANO) a Španěl (SPD). Mohli se ovšem spolehnout na aktivistu Jana Šinágla, který se kandidátů ptal s nimi.

Šéfredaktorem 5plus2 Škarda z MF Dnes

Nový šéf chce regionální týdeníky řídit hlavně z Brna.

Petr Škarda. Foto: Mafra

Petr Škarda. Foto: Mafra

Novým šéfredaktorem zdarma rozdávaných regionálních týdeníků 5plus2 se stal Petr Škarda, dosavadní vedoucí krajské redakce deníku Mladá fronta Dnes. 5plus2 i MF Dnes produkuje vydavatelství Mafra Andreje Babiše. Škardův předchůdce Jan Korbel se v 5plus2 přesunuje na místo zástupce šéfredaktora a hlavního editora. Hradeckou redakci řídí Kryštof Ženatý.

„Ještě více se zaměříme na příběhy, rozhovory, praktické informace a pozitivní příklady z blízkého okolí našich čtenářů. Chceme být srozumitelní, přátelští a zábavní,“ prohlásil Škarda.

Z nové pozice hodlá titul řídit převážně z brněnské redakce. Tam v minulosti dělal redaktora a pak vedoucího redakce Brněnského deníku, později pracoval pro jihomoravská vydání regionálního týdeníku Sedmička. V Mafře dělá poslední tři roky.