Šéfredaktorem Eura šéf E15 Tomáš Skřivánek, Mladá fronta spojuje redakce

Tomáš Skřivánek. Foto: Mladá fronta

Tomáš Skřivánek. Foto: Mladá fronta

Šéfredaktorem týdeníku Euro vydavatelství Mladá fronta bude od listopadu Tomáš Skřivánek, jeho zástupci Michal Půr, který přichází z ČTK, a Vadim Fojtík. Dosavadní šéfredaktor Eura Pavel Páral ve firmě zůstává, nově bude šéfkomentátorem ekonomických titulů Mladé fronty.

Personální změny se dějí v rámci propojení redakcí ekonomických titulů Euro a deníku E15. „Ty nejlepší texty a fotografie z obou titulů budeme následně publikovat ještě v anglicky psaném týdeníku E15 weekly, který začne vycházet v polovině listopadu,“ řekl Skřivánek, zároveň ředitel divize Euro E15 a dosavadní šéfredaktor E15.

Nový titul E15 Weekly má být zaměřený na ekonomiku, byznys a kapitálové trhy. Na jeho obsahu se budou podílet redakce E15 i Eura. „E15 Weekly v sobě spojí to nejlepší z obou titulů, doplněné o vlastní zprávy, komentáře a analýzy,“ poznamenal šéfredaktor. Týdeník se chce zaměřit na čtenáře ve věku 25 až 55 let z velkých měst, stát bude 24 Kč.

„V dalších měsících do centrální redakce více integrujeme i odborné měsíčníky vydavatelství,“ plánuje šéf divize.

Skřivánek v minulosti dělal zástupce tehdejšímu šéfredaktorovi Eura Istvánu Lékó, když ještě titul vydávala firma Euronews, vlastněná PPF Petra Kellnera. Do Mladé fronty přišel na podzim 2007, aby tam založil a vedl bezplatný ekonomický deník E15. V březnu 2011 se ve Frontě stal ředitelem divize ekonomických titulů.