Šéfredaktorem Extra.cz je Potměšil, přišel z ČT

Producent Jan Potměšil střídá Josefa Šťastnu. Web před osmi lety rozjížděl Pavel Novotný.

Jan Potměšil

Jan Potměšil

Novým šéfredaktorem bulvárního webu Extra.cz vydavatelství Extra Online Media je od ledna Jan Potměšil. Ve funkci střídá Josefa Šťastnu, který Extra.cz vedl pět let a nyní je součástí redakce webu Život v Česku, který provozuje Potlesk Media Rudolfa Šindeláře. Potměšil se jako nový šéfredaktor chce na Extra.cz zaměřit na původní obsah, vlastní reportáže či exkluzivní rozhovory. Jedním z prvních jeho počinů je nový satirický videopořad Čauky lidi s imitátorem Petrem Jablonským. Chce taky do redakce přivést další lidi.

Přichází z České televize, kde posledních osm let zastával pozici manažera vývoje a vedoucího centra dramaturgie hudební, divadelní a zábavní tvorby a na přidělené projekty dohlížel coby pověřený kreativní producent. Pod jeho vedení spadaly pořady jako StarDance, Všechnopárty, Eurovize, Herbář či Ceny Anděl.

Extra.cz existující osm let a zaměřený na bulvár a životní styl je z pohledu návštěvnosti jedenáctý největší web na českém internetu, v prosinci přivítal 3,4 milionu lidí. „Prošel vývojem a vyprofiloval se v silné médium. Jeho sílu vnímám v několika rovinách, především v dosahu, který má díky dobře rozloženým zdrojům návštěvnosti, pak v šíři témat, kterými se Extra.cz denně zabývá, a neposlední řadě také v možnostech zpracování obsahu do podob talkshow, mini pořadů, živých přenosů nebo livestreamů,“ říká Potměšil.

„Počet redaktorů i dalších tvůrců obsahu okolo Extra.cz se rozrůstá, proto jsou pro nás manažerské schopnosti důležitější než kdy dřív. Zároveň má Honza cit pro obsah a bude web celkově rozvíjet,“ věří ředitel Extra Online Media Tomáš Kačena.

Po Josefu Šťastnovi, který přicházel před pěti lety z Novy, se Potměšil stává třetím šéfredaktorem Extra.cz. Zakládajícím šéfredaktorem webu byl Pavel Novotný.

Extra Online Media kromě Extra.cz provozuje i weby Lifee.cz, G.cz, OneTV.cz, ExtraStory.czExtralife.cz. I G.cz má nového šéfa, místo dosavadní vedoucí Jany Mrákotové je jím Jan Studnička.