Šéfredaktorem iHNed.cz je Kreč, střídá Černého

Luboš Kreč plánuje „udělat z iHNedu nejinovativnější a nejlepší byznysový web v Česku“.

Luboš Kreč

Luboš Kreč

Zpravodajský web iHNed.cz má od května nového šéfredaktora. Stal se jím Luboš Kreč. Vystřídal Filipa Černého, který web řídil od loňského března, po odchodu Miloše Čermáka. „Hlavním úkolem nového šéfredaktora je maximálně využít příležitosti, které odkryla současná krize,“ uvedla ředitelka redakcí vydavatelství Economia Zuzana Kleknerová. Web spojený s deníkem Hospodářské noviny je zpoplatněný, digitálních předplatných teď hlásí přes 26.000.

„Nacházíme se v pro média kritické době, ve které nás čekají výzvy, ale hlavně příležitosti, jak lidem poskytnout ještě lepší informační a obsahovou službu. A s tím do toho jdu - udělat z iHNedu nejinovativnější a nejlepší byznysový web v Česku,“ prohlásil nový šéfredaktor Kreč. Ten zároveň v Economii od loňského podzimu řídí čtvrtletní Speciál Hospodářských novin, který z velké části i píše. V Hospodářkách pracoval v letech 2008 až 2018, po roce ve Forbesu se vrátil.

V roce 2016 napsal knihu Uprchlíci a zachránci o lidech, kteří se za totality prosadili v zahraničí a po roce 1989 pomohli transformovat českou společnost.