Šéfredaktorem magazínu Estate je Jan Stuchlík, povede i web Artplus.cz

Jan Stuchlík na pozici vystřídal Nikol Pavlíčkovou, která titul vedla od předloňského září.

Jan Stuchlík

Jan Stuchlík

Magazín Estate, lifestylový titul zabývající se developmentem a realitním trhem, má od února nového šéfredaktora. Stal se jím Jan Stuchlík. Na pozici vystřídal Nikol Pavlíčkovou, která titul vedla od září 2020, a první číslo pod jeho taktovkou vyjde v únoru. Magazín plánuje doplnit novými speciály. Proběhne též 2. ročník developerské soutěže Estate Awards.

Stuchlík přichází po čtyřech letech v sekci komunikace ve Svazu průmyslu a dopravy ČR, kde byl odpovědný za komunikaci se členskými firmami a asociacemi. V minulosti působil sedm let v týdeník Ekonom jako redaktor a reportér zahraniční redakce, následně čtyři roky jako šéfredaktor webu Peníze.cz a pak se jako redaktor deníku E15 zaměřoval na energetiku, průmysl i trh s uměním.

Ve vydavatelství Premium Media Group, které magazín Estate produkuje, se Stuchlík ujme zároveň i vedení webu o trhu s uměním Artplus.cz. Ten letos vydá potřinácté Ročenku Art+, která každoročně mapuje vývoj trhu s uměním v Česku i v zahraničí. „Na Artplus.cz budeme dál vylepšovat nástroje spojené s naší aukční databází, aby byla pro uživatele ještě přínosnější. V obsahové části se chceme více věnovat i dalším částem trhu, ať už jde o fondy umění či trh se současným uměním,“ říká Stuchlík.