O tomto víkendu tragicky zemřel Petr Zettner, který od září jako šéfredaktor vedl Rádio Junior. Oznámil to Český rozhlas. Generální ředitel René Zavoral vzpomněl Petra Zettnera jako odborníka, profesionála a kamaráda a za sebe i rozhlas vyjádřil soustrast rodině i pozůstalým.

Šéfredaktorem Rádia Junior bude Zettner

Petr Zettner. Foto: Khalil Baalbaki

Petr Zettner. Foto: Khalil Baalbaki

Rádio Junior, digitální stanici Českého rozhlasu pro nejmenší posluchače, povede jako šéfredaktor od 1. září Petr Zettner. „Jeho úkolem bude stabilizovat stanici a zajistit její další rozvoj v budoucích letech,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral. Personální změnu ve vedení stanice ve středu vzala na vědomí Rada Českého rozhlasu. Zettner vystřídá Šárku Fenykovou, která byla pověřena řízením od letošního ledna poté, co místo šéfredaktorky ke konci loňska opustila Zora Jandová. Ta Junior vedla od jeho počátků v roce 2013.

Zettner, který vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, začínal jako zvukař na Rádiu Vysočina, poté pracoval na Rádiu Impuls i v České televizi. Do Českého rozhlasu nastoupil poprvé v roce 2003 na pozici editora, redaktora a moderátora regionálního vysílání. Následně se věnoval spuštění nového Rádia Jihlava. Do Českého rozhlasu se vrátil v roce 2010, kde postupně zastával funkci vedoucího redakce Radiožurnálu a analytika programu.