Šéfredaktorem rádia Zet bude Kopa, ráno bude moderovat Šulcová

Stanice s mizivou poslechovostí avizuje pod novým majitelem nový tým i změnu programu.

Ondřej Kopa

Ondřej Kopa

Šéfredaktorem informačního rádia Zet vysílatele Active Radio ze skupiny Czech Media Invest bude od ledna Ondřej Kopa. Má vybudovat nové vysílací schéma stanice. Přichází z České televize, dřív působil jako ředitel Centra vysílání Českého rozhlasu, šéfeditor ČT24 nebo zástupce šéfredaktora v televizi Prima. Před čtyřmi lety neúspěšně kandidoval na generálního ředitele Českého rozhlasu.

V únoru pak na pozici moderátorky ranního vysílání nastupuje Helena Šulcová. Ta zatím moderuje Den podle Heleny Šulcové v Českém rozhlase Plus. Dřív pracovala jako moderátorka v České televizi nebo na Radiožurnálu, uváděla i Press klub na Frekvenci 1, sesterské stanici Zetu. V posledních letech spolupracuje i s německou veřejnoprávní stanicí MDR.

Helena Šulcová

Helena Šulcová

„S blížící se změnou programu rádia Zet postupně rozšiřujeme zpravodajský i moderátorský tým,“ uvádí Martina Říhová, výkonná ředitelka Active Radio. Vyrovnaný poměr českého a anglického vysílání plánuje rádio zachovat. Anglické vysílání se přebírá z BBC, je pozůstatkem z doby, kdy kmitočty stanice Zet patřily právě české redakci rádia BBC.

Restart rádia od září připravuje Karel Novák, jako ředitel strategického rozvoje zpravodajství Active Radio. Novák býval šéfredaktorem zpravodajství ČT, před dvěma lety se neúspěšně ucházel o funkci šéfa České televize. Zet dnes poslouchá mizivých 7.000 lidí denně, konkurentem je veřejnoprávní Český rozhlas Plus s 97.000 posluchačů.