Šéfredaktorem Seznam Zpráv se místo Ungera stal Kubík

Jakub Unger se vzdal další role v Seznamu. Zůstává ředitelem divize zpravodajství a rádií.

Jiří Kubík. Foto: Mafra

Jiří Kubík. Foto: Mafra

Ze své dosavadní pozice zástupce šéfredaktora Seznam Zpráv se Jiří Kubík v průběhu října posune do čela redakce. Funkci šéfredaktora dosud zastával Jakub Unger souběžně se svou rolí ředitele divize zpravodajství a rádií Seznamu. Kromě Kubíka je v nejužším vedení divize od září Pierre Beneš jako manažer rozvoje rádií Expres FM a Classic Praha.

Samostatné vedení dostává zpravodajská online redakce Seznamu po třech a půl letech existence. Kubík působil v Seznam Zprávách od jejich startu v říjnu 2016. Byl tváří série Zvláštní vyšetřování, na níž dělal se svou dlouholetou souputnicí Sabinou Slonkovou, či moderátorem rozhovorů Výzva.

Donedávna společná redakce Seznam Zpráv a Televize Seznam se od září rozdělila na dva samostatné týmy. Web spadá pod Ungera, ředitelem televizní redakce se stal Ivan Mikula. Z internetové redakce teď zároveň odchází šéfeditor Filip Horký.

Původní videotvorbu řídí Kubica z ČT

Petr Kubica

Petr Kubica

Redakce Seznam Zprávy přijala s říjnem do svého autorského týmu čtyři nové tváře. Jsou jimi Petr KubicaTomáš Pergler, Eva MoniováEliška Dokulilová.

Kubica od října vede původní videotvorbu Seznam Zpráv. Přichází z České televize. Na Kavčích horách pracoval jako vedoucí producentské skupiny. V minulosti Kubica působil jako programový ředitel mezinárodního festivalu dokumentů v Jihlavě. Je také pedagogem FAMU.

Pergler působil jako vedoucí feature týmu Economie, do Seznam Zpráv nastupuje jako seniorní reportér domácí redakce. Moniová dřív pracovala v Mafře v denících MF Dnes či Lidové noviny, teď doplní redakci rubriky Byznys. Dokulilová přichází z DV TV a v Seznamu bude editorkou rozhovorů.

Tomáš Pergler

Tomáš Pergler

Eva Moniová

Eva Moniová

Eliška Dokulilová

Eliška Dokulilová