Šéfredaktorem vlastní tvorby televize Metropol je Přemysl Svora

  • ČTK
  • 22. 05. 2013 17:33

Šéfredaktorem vlastní tvorby televize Metropol se stal sedmačtyřicetiletý Přemysl Svora. Zodpovědný je za zpravodajství i redakce lifestylových magazínů, které fungují systémem dramaturgických skupin. ČTK o tom dnes informovala Pavlína Míčová z vydavatelství Mladá fronta Františka Savova, jež letos vysílání televize převzalo.

Start TV Barrandov v lednu 2009: zleva šéf marketingu Janis Sidovský, generální ředitelka Janka Vozárová, investor Tomáš Chrenek a bývalý ředitel zpravodajství Přemysl Svora. Foto: TV Barrandov

Start TV Barrandov v lednu 2009: zleva šéf marketingu Janis Sidovský, generální ředitelka Janka Vozárová, investor Tomáš Chrenek a bývalý ředitel zpravodajství Přemysl Svora. Foto: TV Barrandov

Svora byl v Metropolu od března šéfredaktorem zpravodajství. Předtím nějakou dobu působil jako vedoucí dramaturg televize Pětka, která ale z ekonomických důvodů ukončila vysílání letos v únoru. V začátcích televize Barrandov v roce 2009 dělal jejího programového ředitele.

Dříve působil také v televizi Nova nebo jako šéfredaktor zpravodajství Regionální televizní agentury (RTA). Je rovněž autorem kontroverzní knihy Sedm týdnů, které otřásly Hradem o Václavu Havlovi a jeho manželce Dagmar.

Součástí personálních změn v televizi Metropol je nedávný odchod Denise Gaidoše, který v Metropoli pracoval jako programový ředitel a šéfredaktor zpravodajství. Výkonnou a programovou ředitelkou televize se již dříve stala Kateřina Černá. Šéfdramaturgem je Martin Černý.

Televize Metropol se pod novým majitelem vrací k plnohodnotnému vysílání. Na začátku roku se kvůli problémům s hospodařením ocitla v insolvenčním řízení. V únoru se dohodla s vydavatelstvím Mladá fronta na převzetí obchodních a výrobních činností televize, a to prostřednictvím dceřiné společnosti MF TV.

Signál TV Metropol pokrývá celou Prahu a přibližně dvě třetiny Středočeského kraje, celkem tedy až 2,1 milionu obyvatel.