Šéfredaktorkou české Elle bude Valentina Nízká

Valentina Nízká, za svobodna Tesařová

Valentina Nízká, za svobodna Tesařová

Do čela české edice lifestylového měsíčníku pro ženy Elle nastupuje Valentina Nízká, dřív Tesařová. Vedení Elle přebere v plném rozsahu od října. Prosincové vydání už tedy vyjde s novým obsahem a koncepcí. Nízká působí ve vydavatelství Burda International CZ, které Elle produkuje, šestým rokem, pět let byla šéfredaktorkou časopisu Joy. Dřív dělala online redaktorku Elle a vedoucí webu MarieClaire.cz. Teď bude řídit také odnože Elle Decoration a Elle Man.

Nová šéfka české Elle nahrazuje Petra Matějčka, který v čele časopisu skončil v srpnu. Vyrůstala v Bruselu a Paříži, kde absolvovala maturitní studium se zaměřením na filozofii a humanitní vědy. Při studiích na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy se do francouzské metropole vrátila na školu Sciences Po, na níž se zaměřila především na teorii a trendy v oblasti médií.

„Ztělesňuje novou generaci novinářů, která umí tvořit obsah s přesahem takovou formou, že zaujme všechny druhy publika – čtenáře printu či onlinu, followery a fanoušky i ty, co přijdou osobně na event. V době, kdy se možnosti komunikace s cílovou skupinou mění z roku na rok, je Valentina ideální volbou pro vedení ikonické značky Elle,“ prohlašuje publisherka Monika Szeroczyńska.

„Elle je v mých očích titul, který má inspirovat v oblasti módy a krásy, přinášet exkluzivní články a rozhovory s vysokou novinářskou hodnotou, představovat nové talenty, ale zároveň bavit a být svým čtenářkám nablízku,“ představuje si Nízká. „Elle se může stát také lídrem na digitálním poli,“ je přesvědčená.