Šéfredaktorkou české Marie Claire je Zajícová

Lenka Zajícová

Lenka Zajícová

Česká edice lifestylového měsíčníku pro ženy Marie Claire má od srpna nové vedení. V čele redakce je Lenka Zajícová. Nahradila dosavadní šéfredaktorku Veroniku Štefanovou, která se podle oficiální zprávy „rozhodla naplno věnovat svým vlastním aktivitám“. Zajícová dosud v Burdě Praha, která Marie Claire vydává, pracovala v titulu Baví mě žít. Předtím prošla televizí Prima či vydavatelstvím Mafra, zkušenosti má také z americké Marie Claire či britské Elle.

Českou Marie Claire přebírá v době, kdy na tuzemském trhu startuje československá edice Vogue, kdy se místní mutace Elle ujal poprvé v její historii šéfredaktor - muž a kdy čerstvé vedení dostal i český Harper’s Bazaar.

Generální ředitelka Burdy Praha Petra Fundová vybírala novou šéfredaktorku s důrazem na posílení publicistického obsahu časopisu a jeho digitálních kanálů. Vedoucí publicistiky zůstává Ludmila Hamplová, publisherkou lifestylových časopisů Burdy Monika Szeroczyńska. Marie Claire staví také na dvou výročních konferencích Women @work a Dream Big. Letos proběhnou obě v listopadu.

Spolu se Zajícovou přichází do redakce jako fashion director Jan Boublík. Ten v minulosti pracoval v časopisech vydavatelství Empresa Media a naposledy jako reportér televize Nova v oblasti životního stylu.