Na reklamním festivalu v Cannes se rozběhlo mezinárodní klání mladých kreativců Young Lions, vítězů z jednotlivých zemí, včetně českých mladých lvů. Brief za sebou už má kategorie Print, proběhl v neděli. Barbora a Artiom z Triadu popsali, jaký inzerát mají vyrobit pro WWF, podívejte.

Šéfredaktorkou české Marie Claire je Zajícová

Lenka Zajícová

Lenka Zajícová

Česká edice lifestylového měsíčníku pro ženy Marie Claire má od srpna nové vedení. V čele redakce je Lenka Zajícová. Nahradila dosavadní šéfredaktorku Veroniku Štefanovou, která se podle oficiální zprávy „rozhodla naplno věnovat svým vlastním aktivitám“. Zajícová dosud v Burdě Praha, která Marie Claire vydává, pracovala v titulu Baví mě žít. Předtím prošla televizí Prima či vydavatelstvím Mafra, zkušenosti má také z americké Marie Claire či britské Elle.

Českou Marie Claire přebírá v době, kdy na tuzemském trhu startuje československá edice Vogue, kdy se místní mutace Elle ujal poprvé v její historii šéfredaktor - muž a kdy čerstvé vedení dostal i český Harper’s Bazaar.

Generální ředitelka Burdy Praha Petra Fundová vybírala novou šéfredaktorku s důrazem na posílení publicistického obsahu časopisu a jeho digitálních kanálů. Vedoucí publicistiky zůstává Ludmila Hamplová, publisherkou lifestylových časopisů Burdy Monika Szeroczyńska. Marie Claire staví také na dvou výročních konferencích Women @work a Dream Big. Letos proběhnou obě v listopadu.

Spolu se Zajícovou přichází do redakce jako fashion director Jan Boublík. Ten v minulosti pracoval v časopisech vydavatelství Empresa Media a naposledy jako reportér televize Nova v oblasti životního stylu.