V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Šéfredaktorkou Zdravotnictví a medicíny Skálová

Mladá fronta personálně občerstvila divizi svých zdravotnických titulů, chystá Medical TV.

Andrea Skálová

Andrea Skálová

Novou šéfredaktorkou odborného měsíčníku Zdravotnictví a medicína vydavatelství Mladá fronta je Andrea Skálová, která třináct let postupně působila v pozici šéfredaktorky Lékařských listů a jako redaktorka a editorka Vakcinologie, Geriatrie a gerontologie a Tempus Medicorum, dalších titulů z portfolia divize Medical Services Mladé fronty. Střídá Petru Klusákovou, která nově působí jako mluvčí 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

„Pozornost chceme věnovat informacím, které podpoří zvyšování kvality péče, bezpečnosti a kvality života pacientů. Jako lékařka, jejímž původním oborem byla psychiatrie, chci čtenářům připomínat, že pacient je jedinečná lidská bytost s individuálními potřebami, zkušenostmi i viděním světa,“ říká nová šéfredaktorka.

Denis Drahoš

Denis Drahoš

S medicínskými časopisy související web Zdraví.euro.cz a stejnojmenný newsletter, které čerstvě prošly redesignem a obsahovou úpravou, jsou nyní v kompetenci nového editora Denise Drahoše.

Na květen plánuje Mladá fronta spustit variaci stávající sekce Euro TV nazvanou Medical TV, s plánovanými videorozhovory s předními osobnostmi českého zdravotnictví. Rozhovory budou moderovat Andrea Skálová a Michaela Lízlerová, šéfredaktorka dalšího odborného titulu Postgraduální medicína. První interview poskytnou dermatoveneroložka Jana Hercogová, kardiolog Josef Kautzner či transplantační chirurg Martin Oliverius.

„V dnešní záplavě informací, i těch medicínských, chceme přinášet stručný aktuální přehled o dění ve zdravotnictví, medicíně a zdravotní péči i v oblastech navazujících, jako je sociální či politická problematika. I nadále budeme rozvíjet vydávání odborných knih a pořádání odborných konferencí, seminářů a sympozií,“ uvedl Karel Novotný, ředitel divize Medical Services vydavatelství Mladá fronta.