Digitální agentury v Atlasu ukázaly, co mají letos nového. Podívejte se na fotografie a prezentace.

Seriál 43 dílů o Heydrichovi největším letošním projektem ČT2, provede jím Tomáš Töpfer

Seriál „Heydrich – konečné řešení“ má pravdivě odvyprávět mimo jiné to, jak proběhl atentát.

Reinhard Heydrich

Reinhard Heydrich. Repro: ČT2

Poopravit nepřesný historický obraz, který česká veřejnost má o období heydrichády, chtějí tvůrci veřejnoprávní ČT2 dokumentárním seriálem „Heydrich – konečné řešení“. „Je to největší projekt ČT2 tohoto i příštího roku,“ zdůraznil na dnešním setkání s novináři jeden z tvůrců programu Dvojky Vlastimil Ježek.

Série 43 půlhodinových dokumentů začne na ČT2 v pondělí 5. září 2011, v 21.00. V témž pondělním čase poběží až do června 2012. Na tu dobu proto přeruší cyklus Neznámí hrdinové.

Cyklus se vrátí k událostem, které se staly před sedmdesáti lety v době působení Reinharda Heydricha na území Protektorátu Čechy a Morava. Zachytí příběhy našich parašutistů a příslušníků domácího odboje, zobrazí každodenní protektorátní život či příběhy nacistických protektorátních vůdců a českých kolaborantů.

Konkrétně poslední díl podzimu (17. díl cyklu) rekonstruuje výsadek parašutistických skupin Silver A, Silver B a skupiny Anthropoid (parašutistů Jozefa Gabčíka a Jana Kubiše), vysílat se bude 26. prosince 2011 – v předvečer jeho uskutečnění před sedmdesáti lety.

Producent cyklu Čestmír Franěk vedle toho oslovil „odborníky nejvyšší kvality“, historiky, archiváře. „Ksicht“ tomu má podle Fraňka dodat herec Tomáš Töpfer, toho času senátor za ODS, který inicoval momentálně projednávaný zákon o zachování reklamy ve vysílání České televize.

Tvůrci tvrdí, že uvedou na pravou míru historický obraz, který v českém povědomí přetrval o likvidaci Heydricha, a to zejména vinou filmu Jiřího Sequense Atentát.