Seriál Ententýky producenta Anděla první řadou na ČT1 skončí

Veřejnoprávní televize seriál představovala rodinnější Sex ve městě, cyklus však spíš kopíroval Přešlapy z Primy.

  • ČTK
  • 22. 10. 2012 12:23
Hlavní roli ztvárnila Jitka Schneiderová. Foto: ČT

Hlavní roli ztvárnila Jitka Schneiderová. Foto: ČT

Seriál Ententýky, který od září vysílá Česká televize, skončí v prosinci první řadou. ČTK informaci potvrdil producent seriálu Pavel Anděl. ČT tak následuje komerční Primu, která minulý týden oznámila, že nebude pokračovat v natáčení své podzimního novinky Obchoďák.

Seriál Ententýky vyrábí pro Českou televizi společnost Eallin TV Pavla Anděla (vpravo vedle klapky), Lukáše Skalníka a Martina Hovorky. Foto: ČT

Seriál Ententýky vyrábí pro Českou televizi společnost Eallin TV Pavla Anděla (vpravo vedle klapky), Lukáše Skalníka a Martina Hovorky. Foto: ČT

„Od České televize jsem dostal písemné vyjádření, že další řada seriálu Ententýky se nebude natáčet,“ řekl ČTK Anděl. O pokračování pořadu by prý ještě mohl jednat s dalšími televizemi. „Bude to ale komplikované, protože jsme museli zbourat ateliér,“ dodal Anděl.

ČT údajně neuvedla jasný důvod, proč ve vysílání seriálu nechce pokračovat. „Chápu nespokojenost s televizními čísly. Těch nových seriálů bylo na podzim hodně. Velký zájem byl ale o Ententýky na internetu,“ podotknul Anděl.

Seriál na webu ČT registruje v průměru více než 124 tisíc zhlédnutí na jeden díl. V televizi dosud odvysílaných šest dílů z celkových 15 vidělo v průměru přes 400 tisíc lidí. Kolem milionu diváků láká k obrazovkám od září každou středu seriál televize Nova Gympl s (r)učením omezeným. Obchoďák sleduje v průměru asi 600 tisíc lidí.

Ententýky zaměřený na mateřství a vztahy byl v létě uveden jako jedna ze stěžejních podzimních novinek, cílená na mladší publikum. Jak při jeho představení podotkl ředitel Dvořák, bylo to dítě programového šéfa Milana Fridricha. „Seriál měl velkého podporovatele, a to byl Milan Fridrich,“ řekl Dvořák v březnu. Ředitel programu prý dílo prosazoval hlavně proto, aby přineslo oddech a humor.

Z prezentace ČT k seriálu EnTenTýky

Z prezentace ČT k seriálu EnTenTýky

Veřejnoprávní televize seriál představovala jako český, rodinnější Sex ve městě, cyklus však - minimálně obsazením (Jitka Schneiderová, Filip Blažek, Zuzana Kajnarová) - kopíroval Přešlapy, které podle britského vzoru nedávno uvedla Prima.

Kvůli neuspokojivé sledovanosti ČT po druhém dílu seriál Ententýky přesunula z hlavního vysílacího času ve středu ve 20.00 na 20.55 a seriál tak prohodila s Poštou pro tebe. Sledovanost se ale po programové změně výrazně nezvýšila.