Seriál #martyisdead má nominaci na cenu Emmy

Seriál od Bionautu je prvním českým seriálem, který prestižní televizní cenu může získat.

  • ČTK
  • 27. 09. 2020 00:55
Jakub Nemčok jako patnáctiletý Marty Biederman. Foto pro Mall.tv: Richard Hodonický

Jakub Nemčok jako patnáctiletý Marty Biederman. Foto pro Mall.tv: Richard Hodonický

Český seriálový thriller #martyisdead získal nominaci na mezinárodní televizní ceny Emmy. Seriál o kyberšikaně je tak prvním českým seriálem, který cenu může získat. Je nominovaný v kategorii krátkých seriálů. Vítězové 11 kategorií budou oznámeni 23. listopadu během slavnostního vyhlášení 48. ročníku International Emmy Awards v New Yorku. Americké ceny Emmy před pár dny ovládl seriál Watchmen, ceremoniál se letos konal bez diváků a červeného koberce.

Tématem minisérie #martyisdead je problematika kyberšikany. Režisérem seriálu je Pavel Soukup, scenáristy jsou Jaroslav T. MiškaJan Stehlík, producenty Vratislav Šlajer, Jakub KošťálMilan Kuchynka. Hlavní roli ztvárnil Jakub Nemčok, dále hrají Petra Bučková, Jan Grundman, Sára Korbelová, Matěj Havelka nebo Andrej Polák. Seriál vznikl v produkci společností Bionaut, Mall.tv, Cz.nic a ve spolupráci s projektem Bezpečně na netu.

V seriálu jde o příběh patnáctiletého Martina alias Martyho, který točí sebe i své blízké na mobil ve chvílích, které by každý z paměti raději vymazal. „Máme obrovskou radost. Jde o výběr z tisícovky světových seriálů, proto už nominace je velmi prestižní. Jsme rádi, že po úspěchu v Česku a Slovensku se daří seriálu i v zahraničí. Je skvělé, že i česká žánrová produkce může uspět ve světě,“ uvedli producenti Vratislav Šlajer a Jakub Košťál z Bionautu. Pokračování seriálu pod názvem #annaismissing vzniká opět v koprodukci Bionautu a Mall.tv a v kinech i internetové televizi se má objevit v květnu 2021.

Nominace na International Emmy Awards není jediným úspěchem seriálu #martyisdead. Loni se stal nejlepším webseriálem střední a východní Evropy na festivalu Serial Killer, kde byl uveden ve světové premiéře.

Delegace tvůrců na festivalu Serial Killer. Foto: Mall.tv

Delegace tvůrců na loňském ročníku brněnského festivalu Serial Killer. Foto: Mall.tv

Mezinárodní ceny Emmy (International Emmy Awards) vyhlašuje Mezinárodní akademie televizních umění a věd a udělují se každoročně v listopadu od roku 1973.

Sdílejte