Prostřednictvím České televize připomínáme události z 25. února 1948 v Československu, co jim předcházelo a co následovalo. Doporučujeme úvodní část nového cyklu Rudí prezidenti, dva díly před časem uvedené série České století – Všechnu moc lidu Stalinovi a Zabíjení soudruha a film In nomine patris, o umučení faráře Josefa Toufara. Zemřel přesně 25. února 1950.

Severočeské rádio Gama dostalo tři nové vysílače

Rockové rádio Gama Romana Viktory (34 %), Petry Kutové (33 %) a Petra Petrika (33 %) dostalo v severních Čechách tři další vysílače. Rada pro vysílání mu povolila vysílat ze stanovišť Děčína město, Cheb Špitálský vrch a Česká Lípa.

Gama má analogovou licenci pro vysílání od konce roku 2008 z Mostu, Chomutova a Roudnice nad Labem, od roku 2013 pak z Ústí nad Labem Stříbrníků a Liberce Vratislavic. Jeho analogové pokrytí tak na severozápadě dosahuje od Chebu až k Liberci.

Digitálně naopak vysílá na jihozápadě od Karlových Varů přes Plzeň až k Českým Budějovicím, v multiplexu firmy RTI cz. Digitálně ho šíří i operátor Teleko na severovýchodě a ve středu Čech, na Ostravsku a na Brněnsku.