V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Seznam.cz cenu reklamy příští rok vesměs nezvýší

Martin Švarc

Martin Švarc, obchodní ředitel Seznamu

Česká internetová jednička Seznam.cz má hotový ceník reklamy na příští rok 2019. Zdraží jen několik málo reklamních pozic, konkrétně například nativní inzeráty nebo formát skyscraper na domovské stránce. Většinu formátů však inzerenti i v příštím roce pořídí za stejné ceny jako letos, nebo dokonce levněji. Důvodem uchování, či dokonce snížení, cen je meziroční navýšení objemu reklamního prostoru. Seznam.cz letos nabídl zadavatelům o 15 % víc inzertního prostoru než v předchozím roce. Za nárůstem stojí zvýšená konzumace obsahu, úspěšné zavedení nových inzertních formátů a stále větší reklamní síť.

„Naše obchodní politika zůstává pro rok 2019 neměnná. Zlevněním části reklamních pozic chceme oslovit k využití garantované formy nákupu bannerové a videoreklamy co nejvíce inzerentů. Třeba i těch, kteří pocítili nedávné zdražení inzerce na televizním trhu,“ vysvětluje Martin Švarc, obchodní ředitel Seznamu. Podobně jako televize, také Seznam.cz láká slevami na včasné uzavření celoročních dealů, konkrétně do poloviny února.

Podle Švarce budou v následujícím roce největším trendem v přímém prodeji brandové a nestandardní formáty. Zvýšený zájem o nákup reklamy zaznamenal Seznam.cz už letos, proto inzerentům nabídl několik nových formátů jako mobile square premium, interscroller či nestadardní obsahové články, takzvanou nativní reklamu, a zároveň rozšířil svou reklamní síť Seznam Partner. Díky němu tak dosah Seznamu zahrnuje přes 3.000 vlastních a cizích webů a 6,8 milionu uživatelů (měřeno NetMonitorem).

Podíl profesionálního redakčního obsahu v síti Seznamu představuje víc než 95 % impresí. Největší nárůst poptávky po reklamě zaznamenal letos Seznam.cz na své domovské stránce, Seznam Zprávách a magazínu Proženy.cz.