Ze zájemců o členství v Radě ČT vystoupili ve čtvrtek před poslanci nejvýrazněji Vlastimil Venclík a Tomáš Němeček. Rozhodovat se ale samozřejmě nebude jen podle kvality vystoupení při veřejném slyšení, kandidátům ostatně z osmnáctičlenného volebního výboru naslouchala vesměs jen pětice poslanců – Golasowská (KDU-ČSL), HolomčíkMartínek (Piráti), Juchelka (ANO) a Španěl (SPD). Mohli se ovšem spolehnout na aktivistu Jana Šinágla, který se kandidátů ptal s nimi.

Seznam.cz certifikoval první agentury pro Sklik

Certifikát mají Acomware, B2B Group, H1.cz, Inborn a ResolutionMedia.

Reklamní systém Sklik nejnavštěvovanějšího českého webu Seznam.cz po třech měsících testování certifikačního programu představil první „ověřené“ internetové agentury. Certifikaci pro Sklik získaly Acomware, B2B Group, H1.cz, Inborn a Resolution Media ze skupiny Omnicom Media Group.

Mezi podmínky certifikace patří pracovat aspoň pro deset klientů, mít nejmíň dva aktivní specialisty PPC nebo minimální obrat pro své klienty v Skliku ve výši 1.000.000 Kč měsíčně (v průměru za poslední čtvrtletí). Seznam dál požaduje průběžnou aktivní spolupráci, agentury mají na oplátku mají přístup k různým školením či přednostně k novinkám z oboru.