Digitální agentury v Atlasu ukázaly, co mají letos nového. Připomeňte si na Twitteru či Instagramu.

Seznam.cz dostal dvacetimilionovou dotaci z EU na pracovní místa v Brně

Dotaci ve výši 20,3 milionu Kč obdržel na projekt „rozvoj a produktů a služeb Seznam.cz“.

Nová místa pro vývojáře v moravské metropoli pomůže lídru českého internetového trhu zaplatit Evropská unie.

Společnost Seznam.cz, provozovatel stejnojmenného portálu, nejnavštěvovanější stránky na českém internetu, obdržel letos v srpnu dotaci ve výši 20,3 milionu Kč na projekt „rozvoj a produktů a služeb Seznam.cz“.

Ukazuje to přehled udělených dotací [ke stažení ve formátu XLS] fondů EU. Zmíněnou dotaci Seznam dostal v rámci operačního programu Podnikání a inovace z Evropského fond pro regionální rozvoj.

„Dotací z Evropské unie využíváme, pokud jsou pro nás vhodné a aplikovatelné. Tato konkrétní je na rozvoj bezplatných služeb pro uživatele českého internetu,“ sdělila Médiáři mluvčí firmy Irena Zatloukalová. „Dotace sloužila na vytvoření pracovních míst ve vývoji v Brně,“ upřesnila.

Není to první unijní dotace pro Seznam.cz. Už loni dostal 3,9 milionu Kč na „vzdělávací projekt pro oblast dynamizace obchodní činnosti společnosti“, z operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost Evropského sociálního fondu.

Akciová společnost Seznam.cz, ovládaná svým zakladatelem Ivo Lukačovičem, loni utržila 2,25 miliardy Kč, ke konci roku měla přes 800 zaměstnanců. Je největším příjemcem tuzemské reklamy na internetu, před Centrum Holdings a mediální skupinou Mafra.