Seznam.cz koupil 33,6 % v Porybného firmě Borgis, vydavateli deníku Právo

Internetová společnost Seznam.cz koupila od podnikatele Zdeňka Porybného 33,6 % firmy Borgis, která vydává celostátní deník Právo a dodává zpravodajský obsah pro portály Novinky.cz, Super.czSport.cz. Jde o vyvrcholení desetileté spolupráce, uvedl dnes Seznam v tiskové zprávě. Finanční podmínky prodeje neuvedl.

Seznam.cz, který generuje roční miliardové zisky a ze 70 % jej vlastní jeho zakladatel Ivo Lukačovič, si tak pojišťuje přísun obsahu do svých zmíněných hlavních obsahových služeb. Pro Porybného Borgis s tištěným Právem coby hlavním produktem znamení utužení spolupráce větší jistotu v digitálním věku.

Zdeněk Porybný, dlouholetý šéfredaktor a majitel Práva, zde na archivní fotografii z roku 1992. Foto: ČTK/Novák Tomáš

Zdeněk Porybný, dlouholetý šéfredaktor a majitel Práva, zde na archivní fotografii z roku 1992. Foto: ČTK/Novák Tomáš

Podle dohody se na chodu vydavatelství a jednotlivých redakcí nic nemění. Porybný zůstává šéfredaktorem Práva a majoritním akcionářem společnosti Borgis.

„S vydavatelstvím Borgis spolupracujeme už deset let, a to k oboustranné spokojenosti. I proto jsme se rozhodli ji potvrdit kapitálovým vstupem do vydavatelství Borgis. I nadále bude naše spolupráce pokračovat tak, jak jsme na ni byli doposud zvyklí,“ uvedl generální ředitel Seznamu Pavel Zima.

„Pro mne je vstup společnosti Seznam.cz do vydavatelství Borgis významným krokem v prohlubování mimořádně úspěšné spolupráce, která už prokázala životaschopnost i oboustrannou výhodnost. Přímý podíl Seznamu je pro naše tvůrčí týmy závazkem i zárukou na mnoho příštích let,“ uvedl Porybný, který je zároveň předsedou představenstva Borgisu.

Akciová společnost Borgis byla založena v roce 1990 a její hlavní činností je vydávání a tisk třetího nejčtenějšího českého celostátního deníku Právo. Vedle toho dodává obsah pro tři zpravodajské servery společnosti Seznam.cz. Loni hospodařila se ztrátou 9,97 milionu Kč po předloňských 12,6 milionu Kč.

Seznam.cz je nejnavštěvovanější český internetový portál, jehož domovskou stránku denně navštíví přes 2,5 milionu uživatelů. K jeho hlavním službám patří fulltextové vyhledávání, katalog firem, e-mailová pošta, zpravodajství a odborné inzertní služby.

Sdílejte