V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Seznam.cz koupil 35 % výrobce televizních aplikací Mautilus

Provozovatel internetové televize Stream.cz vstoupil do brněnské firmy, která mu může pomoci expandovat na trhu online videa.

Ivo Lukačovič. Foto: Profimedia.cz

Ivo Lukačovič. Foto: Profimedia.cz

Firma Seznam.cz Ivo Lukačoviče majetkově vstupuje do společnosti Mautilus. K 1. červnu se stává vlastníkem 35% podílu v brněnské firmě, která se věnuje vývoji aplikací pro chytrá zařízení. Mautilus dosud vlastnili Řehoř Vykoupil, Petr Mazanec, Ivan Bradáč (všichni drželi 32,33 %) a Tomáš Smolík (3,01 %). Nově bude mít Vykoupil, Mazanec a Bradáč po 21 %, Smolík pak 2 %.

Seznam.cz, který v posledních letech investuje do původního obsahu své internetové televize Stream.cz, bude s Mautilem spolupracovat především rozvíjet projekt Inio.tv. Pomocí něho má jít tvořit a upravovat aplikace na všechny platformy, na kterých lze dnes sledovat video přes internet - tedy pro mobilní telefony, tablety, chytré televize, herní konzole, set-top boxy a web. Inio.tv má umět také navrhovat aplikace pro technologii hybridní televize HbbTV a spravovat tak interaktivní televizní reklamy. Předpokládá se přitom zájem i ve světě.

„Na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli, jak náročné a nákladné je vyvíjet aplikace pro různé televizní platformy. Nástroj, který dokáže jednu aplikaci dostat do různých chytrých zařízení, od televize po chytré hodinky, je užitečný i pro naši budoucnost,“ přiblížil Pavel Zima, generální ředitel Seznamu.