Novinky roku 2019 z 19 agentur přinesl letošní Digiveletrh. Podívejte se na fotografie.

Seznam.cz koupil Garáž.cz, chce vést segment

Česká internetová jednička Seznam.cz kupuje od firmy Enterprise Media Tomáše Herverta obsahový web Garáž.cz, který přináší texty, fotografie a původní videa ze segmentu auto-moto. Redakci Garáže, kterou tvoří Jakub Urban, Jakub Rejlek a Ondřej Chamilla, dá Seznam.cz dohromady se svou dvojicí Jan Červenka a Honza Koubek z pořadu Meziplyn na Stream.cz a s pětičlenným týmem si vytýčil “stát se největším online automobilovým magazínem v Česku a do roka dosáhnout denní návštěvnosti přes 200.000 lidí”. Segmentu dosud dominuje Autoforum.cz vydavatelství MotorCom, jehož denní návštěvnost v květnu dosahovala k 370.000 uživatelů, druhé je Auto.cz vydavatelství Czech News Center až s 270.000 uživateli denně. Cílem je přitom oslovovat hlavně muže.

Videoobsah, který Garáž dosud publikovala na YouTube, Seznam.cz momentálně přesouvá na svou platformu. Do budoucna je využije i ve své Televizi Seznam.

Garáž.cz

Chystaná nová podoba webu Garáž.cz má odstartovat během několika dní

„V sekci Další články z českého internetu, kterou máme na domovské stránce, automobilová tématika jednoznačně vede. K dnešnímu dni spolupracujeme s více než dvěma desítkami auto-moto webů. Proto jsme se před pár měsíci rozhodli vytvořit vlastní redakci, která by se autům také věnovala. V průběhu příprav se nám ale naskytla možnost koupit doménu Garáž.cz s jejím dosavadním obsahem a domluvit se s jejím majitelem na uzavření dlouhodobé spolupráce,“ přiblížil okolnosti transakce místopředseda představenstva Seznamu Pavel Zima.

„Zdrojem návštěvnosti pro nás bude nejen domovská stránka Seznamu, kde bude mít web své místo, ale i naše služba Sauto.cz. Proto se vedle redakčních testů a recenzí nejnovějších vozů zaměříme i na segment ojetých aut,“ doplnil.