Seznam.cz natočil druhou řadu seriálu Lajna

Jiří Langmajer a Dominik Hašek

Jiří Langmajer a Dominik Hašek v seriálu Lajna

Česká internetová jednička Seznam.cz pokračuje v přebírání stěžejní původní tvorby videotéky Obbod. Ta své seriály prodává, Seznam.cz je naopak dává zadarmo. V létě už koupil a odvysílal fotbalový seriál Vyšehrad, napřesrok od 13. ledna pak každou neděli od 20.20 nasadí hokejovou Lajnu. Půjde o první řadu o osmi dílech. Druhou přitom natočil přímo Seznam.cz a chystá ji pro svou online videotéku Stream.cz a Televizi Seznam.

Vyšehrad i Lajnu napsal Petr Kolečko, který teď Seznamu dodal scénář seriálu Přijela pouť. „Lajna se zařadila během krátké doby se svými hláškami mezi kultovní seriály, proto když se naskytla možnost získat práva na první sérii a druhou sérii už vyrábět přímo v naší produkci, rádi jsme ji využili. Seriál svým charakterem, stopáží, která přesahuje dvacet minut, a poetikou má ambice být skvělým obsahem jak v onlinu, tak v televizi,“ říká Daniel Strejc, šéf hrané tvorby Streamu.

Ředitel obsahu Seznam.cz Igor Kalaš avizuje na jaro 2019 hned tři seriály. S Kamilem Bartoškem alias Kazmou chce Seznam.cz uvádět další díly pořadu Kazma v práci či novou One Man Show.