V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Seznam.cz potvrdil plán šířit televizní vysílání

Čtyři vlastní seriály na každou další sezónu, to je aktuální plán české internetové jedničky.

Česká internetová jednička Seznam.cz Iva Lukačoviče se chystá se svým obsahem, dosud šířeným přes internet, na televizní obrazovky. „Žádáme o klasickou licenci na pozemní vysílání,“ potvrdil na dnešní tiskové konferenci na dotaz Médiáře místopředseda představenstva Pavel Zima. Web Digitální rádio z internetových stránek rady pro vysílání vyčetl, že Seznam.cz prostřednictvím dceřiné firmy Seznam.cz TV žádá regulátora o oprávnění šířit své vysílání v terestrických sítích, přes satelit, přes kabel i přes internet.

Podle dřívějších zvěstí Info.cz má jít o televizi zpravodajskou s produkcí Seznam Zpráv, doplněnou o pořady z videowebu Stream.cz. Zima dnes k obsahu ani k termínu startu Seznam.cz TV neřekl nic bližšího. Jak na odpolední konferenci Seznamu v pražském kině Cinestar řekl šéfproducent Streamu Lukáš Záhoř, cílem videowebu je od příštího roku uvádět v jarní i podzimní sezóně čtyři původní hrané seriály.

Lukáš Záhoř

Šéfproducent Stream.cz Lukáš Záhoř

Novinkou letošního podzimu je Kafe a cigárko, scenáristka Petra Soukupová tak převypravuje populární blog herečky Marie Doležalové. Ta v sérii také hraje, dál se představí třeba Hana Vagnerová. „Pouštíme se do inteligentního komediálního formátu se silnou ženskou postavou v hlavní i vedlejší roli. Míříme tím opět za jiným spektrem ženského publika, kterému jsme obsah ještě nenabídli,“ přibližuje Záhoř. Seriálová tvorba Streamu zahrnuje satirickou Kancelář Blaník, komediální Autobazar Monte Karlo, temnou Pěstírnu či novátorský Semestr.

Marie Doležalová. Foto: Seznam.cz

Marie Doležalová. Foto: Seznam.cz

Jan Cina a Marie Doležalová. Foto: Seznam.cz

Jan Cina a Marie Doležalová. Foto: Seznam.cz

Marie Doležalová s mužem. Foto: Seznam.cz

Marie Doležalová s mužem. Foto: Seznam.cz

Stream.cz na podzim také uvede cyklus o nedávné historii od badatele a spisovatele Jiřího Padevěta Krvavá léta, o životě menšin, pod dramaturgickým vedením Luďka StaňkaCizinci v Česku a reportážní formát Jakuba Klingohra o lidech s duševními poruchami Dělníci duše.

Vybrané pořady a jejich nasazení na Stream.cz na podzim 2017

Vybrané pořady a jejich nasazení na Stream.cz na podzim 2017