Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Seznam.cz soustředí video i televizi na jeden portál

Videoportál zahrne i odkazy na jiné weby s videoklipy, stejně jako u článků na homepage.

  • ČTK
  • 23. 04. 2018 14:05

Tuzemská internetová jednička Seznam.cz plánuje letos spustit zcela nový videoportál. Ten by měl zahrnovat všechny jeho výstupy ve formě videa a zároveň nabídnout i prostor pro videa z webů jiných produkcí. V rozhovoru s agenturou ČTK to dnes uvedl místopředseda představenstva Pavel Zima. „Od konce minulého roku vysíláme terestricky náš vlastní televizní kanál, který jsme ale neměli umístěný nikde na webu. A když jsme o tom přemýšleli, tak nás napadlo udělat platformu nejen pro online vysílání toho, co máme v terestrice, ale pro všechen náš obsah,“ uvedl. Videovýstupy na webu nedávno sjednotil iDnes.cz mediální skupiny Mafra, skupina e-shopů Mall Group ohlásila na podzim start vlastní videoplatformy.

Pro chystaný nový portál s videem zatím Seznam nemá název. Měl by obsahovat živé vysílání Televize Seznam, veškerou vlastní videoprodukci včetně reportáží Seznam zpráv nebo videí z webu Stream.cz. Součástí bude i takzvaný feed, tedy část s odkazy na weby s videoklipy jiných tvůrců. Stejně jako u odkazů na články na domovské stránce Seznamu za to podnik Iva Lukačoviče partnerským webům přinese vyšší návštěvnost i dodatečné příjmy z reklamy.

Televize Seznam začala vysílat loni v prosinci. Televizi lze naladit jak v pozemním vysílání, tak v rámci nabídky kabelových televizí nebo IPTV. Podle oficiálního měření sledovanosti Asociace televzních organizací (ATO) má v současnosti zásah 1,23 milionu diváků a je tak na 25. místě mezi měřenými kanály na českém trhu. „Náš další cíl je jasný, dostat se do první dvacítky,“ věří si Zima. Týdenní zásah programu je asi 650.000 lidí, což je zhruba úroveň kanálu ČT Art po několika letech provozu. U některých poskytovatelů IPTV má Seznam.cz TV podíl na denní sledovanosti mezi jedním a dvěma procenty.

Zatímco zpravodajský web Seznam Zprávy, který firma spustila předloni v září, už hospodaří s provozním ziskem, televize Seznam TV má být provozně v černých číslech zhruba do jednoho roku. Weby Seznamu měsíčně navštíví 7,8 milionu lidí.