Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Seznam.cz spouští nový Super.cz. Připravovat ho bude vydavatel Práva

Zmizí tradiční rubriky, články se budou zobrazovat jako na sociálních sítích. Web pokřtí Karel Gott.

Super.cz zjednodušil vzhled

Super.cz zjednodušil vzhled

Nejnavštěvovanější portál českého internetu Seznam.cz dnes večer představí novou podobu bulvárního serveru Super.cz. Jeho obsah bude nově dodávat společnost Borgis, vydavatel deníku Právo. Super.cz tak je už třetím společným online podnikem se Seznamem, Borgis už dodává texty na zpravodajské Novinky.cz a Sport.cz.

Borgis jako autor redakční části vystřídá časopisecké vydavatelství Stratosféra, s nímž Seznam spolupracoval dosud. Vydavatel Práva kvůli Super.cz vytvořil novou redakci. Povede ji Josef Koukolíček, který dříve působil v bulvárním deníku Aha!.

Seznam změnil dodavatele, protože chce obsah méně bulvární a více „společenský“. Ve videoupoutávce přitom láká na seznace, skandály a pikantnosti. „Super.cz nechce být jen bulvárním on-line deníkem, smyslem změn je vytvořit na českém trhu jedinečný a zcela nový on-line magazín,“ prohlásila mluvčí portálu Irena Zatloukalová.

Netradiční má být i forma. „Vzhledem se bude blížit podobě tištěných společenských časopisů. Zmizí všechny tradiční rubriky, články se budou zobrazovat podobně jako je tomu na moderních sociálních sítích, tedy nejnovější příspěvky se objeví nahoře a starší články posunou na nižší pozice,“ přiblížila mluvčí.

Podle produktového manažera Petra Krále jde o „nový přístup k on-line life-stylovým magazínům“.

Super.cz dnes navštíví přes 600 tisíc lidí denně, respektive 2,6 milionu měsíčně. Je to pátý nejnavštěvovanější web na českém internetu.

Online křest Super.cz

Online křest Super.cz

Nový Super bude k dispozici i v mobilní verzi, a to pro dotykové i nedotykové telefony.

Uživatelům se představí v noci z 28. na 29. dubna. V půl deváté jej pokřtí známé osobnosti v čele se zpěvákem Karlem Gottem. Přímý přenos z akce bude možné sledovat od 20.25 na webu, přímo na Seznamu.