V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Seznam.cz začne konkurovat Mafře jízdními řády v mapách

Součástí inovovaných map Seznamu budou i 3D náhledy na Česko, první je Špindlerův Mlýn

Součástí inovovaných map Seznamu budou i 3D pohledy na Česko, první je Špindlerův Mlýn

Do nové verze internetových map zakomponoval Seznam.cz údaje z jízdních řádů. Jde konkrétně o zastávkové jízdní řády a plánovač tras MHD pro Prahu, Brno, autobusy na jižní Moravě a kompletní vlakové řády pro celou republiku. Do konce roku mají být uživatelům Seznamu k dispozici řády pro kompletní republiku a hledání tras v nich.

Seznam.cz Iva Lukačoviče tak začíná konkurovat mediálnímu domu Mafra Andreje Babiše. Ten pod hlavičkou portálu iDnes.cz poskytuje službu Idos, tedy hledání v jízdních řádech, a to na základě kontraktu s brněnskou firmou Chaps (napůl ji vlastní Peter Chlebničan a akciová společnosti Oltis Group). Ta spravuje data od ministerstva dopravy a v současné době je dodává výhradně Mafře.

Seznam se už déle snaží data také získat, do konce roku by to měla zařídit ministerská vyhláška, nicméně provozovatel nejnavštěvovanějšího českého webu se rozhodl shromažďovat vlastní datovou sadu. „Získat všechna data je hodně na dlouho a my tak dlouho čekat nechceme,“ řekl novinářům šéf Seznamu Pavel Zima.