Sharry Europe chce s novou investicí expandovat do Ameriky

Sherry Europe vyvinulo aplikaci pro nový rezidenční objekt Port Karolina

Sherry Europe vyvinulo aplikaci pro nový rezidenční objekt Port Karolina

Vývojářské studio Sharry Europe získala investici v řádu desítek milionů korun od fondu Bohemia Venture Capital na rozvoj hlavního produktu firmy, kterým je software Sharry Workplace. Ten propojuje různé technologie v administrativní budově. Sharry Europe realizovalo přes 15 zakázek v pěti zemích středních Evropy a letos plánuje vstup na americký trh. Investice by měla urychlit právě další zahraniční expanzi. Sharry má vývojářské centrum v Praze, obchodní zastoupení ve Varšavě a v USA je před podpisem zakázka na nové administrativní budově v Bostonu. 

„Usilujeme o to, aby moderní budovy nebyly jen chytré, ale také přátelské. Naše řešení Sharry Workplace v sobě proto propojuje jednotlivé systémy, technologie a služby od různých dodavatelů. Pro koncové uživatele i správce dané budovy to přináší zásadní zjednodušení – místo nutnosti používat několik různých služeb mají k dispozici jen jeden systém a jednu mobilní aplikaci pro celou budovu,“ popisuje Josef Šachta, ředitel a spoluzakladatel Sharry Europe. Systém dohromady řeší pět oblastí - vstup do objektu, chytré parkování, virtuální recepci, komunitní aplikaci a tvorbu obsahu, který budova komunikuje svým uživatelům.

Ve spolupráci se Skanska Reality také první mobilní aplikaci pro obyvatele rezidenčního objektu Port Karolina. Ta obyvatelům usnadní orientaci v nové čtvrti pomocí mnoha funkcí, které nabízí, od nahlášení závady v objektu, přes rezervaci střešní terasy, po zakoupení jízdenky na MHD. V aplikaci uživatelé najdou také přehled aktualit od správce budovy, meteorologické výstrahy a tipy na akce v okolí. Součástí je i fórum, na kterém spolu mohou sousedé komunikovat nebo sekce pro zakoupení jízdenek na MHD či rezervace sdílených kol.

„Jedná se o pilotní projekt, na kterém si ověříme, že o tento druh moderní platformy je zájem, a je tím nejlepším řešením pro naše klienty či budoucí nájemníky. Pokud se aplikace osvědčí a bude využívána, stane se standardním nástrojem u našich dalších plánovaných projektů. Momentálně připravujeme verzi 2.0 pro projekt Čtvrť Emila Kolbena,“ říká Petr Michálek, generální ředitel Skanska Reality.

Apka Port Karolina je dostupná pro Android a iOS, k jejímu spuštění je však potřeba speciální kód, který dostává každý obyvatel ke svému bytu.

Prostředí aplikace Sherry Workspace, kterou využívají administrativní budovy

Prostředí aplikace Sherry Workspace, kterou využívají administrativní budovy

Aplikace Port Karolina nabízí i fórum pro obyvatele objektu

Aplikace Port Karolina nabízí i fórum pro obyvatele objektu