Shell umožnil v myčkách aut platit mobilem

Mastercard a Shell spustili první myčku, kde se dá platit mobilem

Mastercard a Shell spustili první myčku, kde se dá platit mobilem

Čerpací stanice Shell v pražské Výstavní ulici má od minulého týdne první myčku, ve které se dá platit pomocí mobilního telefonu. Česko je první zemí ze sítě Shell, kde lze platbu skrze mobil provést. Umožňuje to digitální peněženka Masterspass od Mastercard, se kterou Shell dlouhodobě spolupracuje. Loni v listopadu spolu obě firmy spustily možnost platit za pohonné hmoty pomocí aplikace Masterpass. Aktuálně se dá mytí pomocí aplikace použít i na dalších osmi stanicích Shellu v Česku. 

Mastercard a Shell spustili první myčku, kde se dá platit mobilem

Mastercard a Shell spustili první myčku, kde se dá platit mobilem

Bezkontaktní platba skrz digitální peněženku se provádí naskenováním QR kódu na stojanu před myčkou. V aplikaci se pak navolí zvolený mycí program. Po zaplacení zákazník obdrží vygenerovaný kód, který následně zadá na ovládacím panelu mycí
linky. 

Digitální peněženku Masterpass by Mastercard je možné stáhnout jako standardní aplikaci s názvem Masterpass (AT, CZ, SK) na Google Play pro zařízení s operačním systémem Android nebo v App Store pro zařízení s iOS. Kromě Mastercard benzínky Shell spolupracují například s maloobchodní sítí Billa, jejichž produkty se na vybraných pobočkách prodávají. Mezi další partnery patří třeba také síť fresh barů Fruitisimo. 

Už loni při představení plateb za pohonné hmoty skrze aplikaci dostalo vedení otázku, zda se nebojí, že díky možnosti nevystupovat při platbách z auta nepřijde o dodatečné tržby z prodeje potravin, tisku a dalšího doplňkového sortimentu. „Provedli jsme statistiku, kolik nám to ubere na tržbách. Výsledky bych nechtěl zveřejňovat, nicméně věříme, že se nám podaří plně kompenzovat tyto ztráty novými zákazníky, kteří ocení komfortnější a rychlejší způsob placení,“ odpověděl tehdy Jan Čapský, ředitel ředitel provozu čerpacích stanic Shell v Česku na Slovensku.