Hudebník a producent Karel Vágner prodal vydavatelství Multisonic, píše E15. „Ve chvíli, kdy něco vydáte, visí deska během krátké doby někde na internetu,“ řekl, proč se firmy po 29 letech zbavil.

Shop roku 2017: Notino opět nejkvalitnějším e-shopem, Heureka ocenila Mixit.cz

Nejkvalitnějším e-shopem v Česku je podle zákazníků hlasujících na cenovém srovnávači Heureka.cz druhý rok po sobě Notino.cz. Nejpopulárnějším e-shopem se stal Onlineshop.cz. Cenu Heureky získal od odborné poroty expertů na e-commerce Mixit.cz. To jsou výsledky hlavních kategorií 9. ročníku ankety mezi internetovými obchody Shop roku 2017. „Zákazníci letos udělili svým oblíbeným e-shopům rekordní počet hlasů, celkem 138.000. Další důkaz toho, že online nakupování v Česku roste a je o něj zájem – meziročně rostla česká e-commerce loni o 18 % [v loňském roce Češi v tuzemských e-shopech utratili 115 miliard Kč - pozn. red.],“ říká Tomáš Braverman, ředitel nákupního rádce Heureka.cz. Připomněl, že pro e-shopy je ocenění v soutěži odměnou a zpětnou vazbou o tom, zda svoji práci dělají dobře.

Absolutní vítězové ankety Shop roku 2017

sekce vítěz
Cena kvality Notino.cz
Cena popularity Onlineshop.cz
Cena Heureky Mixit.cz

Zdroj: Heureka

„Letos jsme nově vyhlásili nejen celkového vítěze Ceny popularity, ale zároveň jsme zveřejňovali vítěze i v jednotlivých kategoriích,“ dodává Braverman. Vítěz ceny kvality vychází z celkového hodnocení zákazníků, kteří po nákupu v daném e-shopu vyplní dotazník. Během minulého roku zákazníci vyplnili podle Bravermana zhruba 4,5 milionu dotazníků spokojenosti. Cílem soutěže poukázat na e-shopy, které patří na špici české e-commerce co do služeb i servisu.

Cenu Heureky letos obdržel e-shop Mixit.cz. „V Ceně Heureky získal ocenění e-shop Mixit.cz, především díky originalitě nápadu a také vstřícnosti ke svým zákazníkům. I když to není na českém trhu žádný nováček, všechny porotce zaujal,“ vysvětluje Braverman. Dalším finalistou v této kategorii se stal e-shop Countrylife.cz se specializací na zdravou výživou. Posledním finalistou bylo hračkářství Tyniko.cz, které si zakládá na výrobě a prodeji tradičních dřevěných hraček a didaktických her s ohledem na ekologii.

Vítězové ankety Shop roku 2017: Cena kvality

sekce vítěz
Elektro Datart.cz
Výpočetní a telekomunikační technika T.S.Bohemia.cz
Móda a doplňky Altisport.cz
Krása a zdraví Notino.cz
Dětské zboží Topgal.cz
Auto-moto Autodily-Cardo.cz
Sport a fitness kupkolo.cz
Dům a zahrada uni-max
Bydlení a design Matějovský povlečení
Hobby Profizoo.cz
Zábava a volný čas Knihy Dobrovský
Erotické zboží e-kondomy.cz
Obchodní domy Eva.cz

Zdroj: Heureka

Vítězové ankety Shop roku 2017: Cena popularity

sekce vítěz
Elektro Onlineshop.cz
Výpočetní a telekomunikační technika CZC.cz
Móda a doplňky Astratex.cz
Krása a zdraví ProdejParfemu.cz
Dětské zboží feedo.cz
Auto-moto Autodily-Cardo.cz
Sport a fitness kupkolo.cz
Dům a zahrada Mountfield.cz
Bydlení a design Online koupelny
Hobby Kytary.cz
Zábava a volný čas MegaKnihy.cz
Erotické zboží Růžový slon.cz
Obchodní domy Mall.cz

Zdroj: Heureka

Retailek je mediálním partnerem akce