Hudebník a producent Karel Vágner prodal vydavatelství Multisonic, píše E15. „Ve chvíli, kdy něco vydáte, visí deska během krátké doby někde na internetu,“ řekl, proč se firmy po 29 letech zbavil.

ShopSys řídí Lukáš Havlásek, zakladatel Petr Svoboda se věnuje expanzi

Lukáš Havlásek, nový výkonný ředitel Shopsysu

Lukáš Havlásek, nový výkonný ředitel ShopSysu

Ostravský vývojář e-shopů ShopSys mění své nejvyšší vedení. Z pozice výkonného ředitele firmy odchází její zakladatel Petr Svoboda, nahradí ho Lukáš Havlásek, dosavadní provozní ředitel. Havlásek v ShopSysu působí posledních devět let, začínal na pozici testera. V nové funkci se chce zaměřit na péči o zákazníky. „Nabíráme nové programátory, posilujeme projektový management. Skládáme dohromady kompletní cyklus péče o klienta. Takže velká část mé pozornosti směřuje právě sem,“ komentuje.

Zakladatel Petr Svoboda se bude věnovat zahraniční expanzi

Zakladatel Petr Svoboda se bude věnovat zahraniční expanzi

Svoboda z firmy neodchází, chce se intenzivněji věnovat jejímu rozvoji z hlediska strategie a zahraniční expanze. ShopSys má v příštím roce vydat otevřené řešení pro e-commerce nazvanou ShopSys Framework. Sloužit má agenturám, e-shopům nebo startupům jako připravená platforma, na které se dá zdarma postavit e-shop. Protože je to však technologicky náročné řešení pro velké e-shopy, je i tak třeba aktivit B2B, ty bude mít na starost právě Svoboda. Primárním cílem je trojice trhů USA, Kanada, západní Evropa.