Show Jana Krause bez diváků, tiskovka CNN Prima News se ruší

Televize Prima reaguje na vládní opatření proti koronaviru, nesdruží diváky ani novináře.

Jan Kraus a věrný divák pan Odvárka

Jan Kraus a věrný divák pan Odvárka

Pravidelná Show Jana Krause se bude poprvé natáčet bez diváků. Tisková konference CNN Prima News, plánovaná na středeční dopoledne do nového sídla televize Prima, se ruší. To jsou jedny první z dopadů dnešního mimořádného opatření vyhlášené vládou v zájmu prevence proti koronaviru. Vláda po jednání Bezpečnostní rady státu až do odvolání zakázala všechny hromadné akce s účastí nad 100 osob.

„Vzhledem k této skutečnosti jsme nuceni zrušit avizovanou tiskovou konferenci ke startu CNN Prima News, plánovanou na středu 11. března 2020 v prostorách sídla naší firmy. V současné době pracujeme na variantě, která vás seznámí nejen s detaily přípravy, našimi tvářemi a programovým schématem, ale i se samotným studiem CNN Prima News,“ sdělila televize novinářům dnes po poledni.

„Poprvé za jedenáctiletou historii pořadu Show Jana Krause bude dnes v divadle Archa čekat na tři hosty smutná kulisa – prázdné hlediště bez diváků. Kvůli nařízení vlády vzhledem k šíření koronaviru se musí natáčet bez publika. Dorazí aspoň pan Odvárka?“ zmiňují se tvůrci show o návštěvníkovi každé show.

„Divadlo bez diváků není rozhodně to pravé. Na druhou stranu je ale útěchou, že lidé nemohou přijít kvůli důležité ochraně zdraví. Show must go on! První přikázání showbyznysu můžeme splnit jen díky tomu, že jde o záznam pro televizi,“ uvedl Jan Kraus. Premiéra dnes natáčeného dílu se má vysílat ve středu 11. března večer. Hosty budou zpěvák Matěj Ruppert, herečka Anna Kameníková a biolog Karel Raška.

Jan Kraus a věrný divák pan Odvárka

Jan Kraus a věrný divák pan Odvárka

Zpěvák Matěj Ruppert, herečka Anna Kameníková a biolog Karel Raška.

Zpěvák Matěj Ruppert, herečka Anna Kameníková a biolog Karel Raška.

Pan Odvárka byl tentokrát v hledišti jediný

Pan Odvárka byl tentokrát v hledišti jediný

Nebudou ceny Heureky ani ples

Rušení se týká i veřejných akcí. Cenový srovnávač Heureka zrušil čtvrteční předávání výročního ocenění Shop roku. „Neznamená to, že ocenění nejlepších buněk odpadá. Zdraví našich agentů je pro nás tou nejdůležitější komoditou, proto budou vaše ocenění doručena jiným, virus nešířícím způsobem. Děláte skvělou práci a naše ústředí si ji opravdu cení,“ píše pozvaným Heureka, která večer plánovala koncipovat ve stylu Jamese Bonda.

Skauti, kteří pozastavují svou činnost, zrušili svůj páteční Velký ples, kterým měl proběhnout v pražském Obecním domě. „Samozřejmě řešíme, aby se vstupné všem vrátilo,“ ujišťují.

Znakové řeči v televizi přibude

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání jako televizní a rozhlasový regulátor apeluje na všechny provozovatele televizního vysílání, aby v souvislosti s aktuální epidemiologickou situací zajistili dostupnost informací pro osoby se sluchovým postižením: „Je nezbytné, aby neslyšícím byla prostřednictvím televizního vysílání zpřístupněna všechna zásadní sdělení pro občany, zejména pak opatření přijatá Bezpečnostní radou státu. Ke zpřístupnění je vhodné přistoupit simultánním tlumočením do českého znakového jazyka nebo titulkováním.“

Česká televize nad rámec zákona rozšířila informační servis pro sluchově a zrakově znevýhodněné diváky. Těm dosud nabízela skryté titulky a audiopopis u všech zpravodajských pořadů a k tomu vše podstatné, i z tiskových konferencí, v půlhodinových Zprávách vysílaných v 16 a v 17 hodin a ve Zprávách ve znakovém jazyce vysílaných na programu ČT2. V úterý k nim přidala do znakového jazyka tlumočenou hlavní zpravodajskou relaci Události na ČT24 a počínaje středou tlumočí do znakového jazyka také všechny tiskové brífinky týkající se koronaviru.

Nejnovější informace naleznou diváci nejen v informační liště programu ČT24, ale nově i na programech ČT1 a ČT2. Jednička bude navíc divákům v předělech mezi pořady připomínat základní hygienická doporučení a obecná pravidla zamezující šíření koronaviru. Veškeré podstatné informace nabízí také speciál webu ČT24.