Šídla v newsroomu Economie nahradil Kreč

Economia doplnila a obměnila redakční tým poté, co část jejích lidí odešla do Seznamu. Přicházejí Josef Pazderka, Ondřej Houska, Jiří Nádoba. Povýšila Zuzana Kleknerová.

Luboš Kreč

Luboš Kreč

Vydavatelský dům Economia Zdeňka Bakaly personálně doplňuje svůj newsroom poté, co několik redaktorů odešlo do Seznamu postavit interní tým pro zpravodajství. Místo Jindřicha Šídla se tak šéfredaktorem politického zpravodajství a publicistiky stal dosavadní vedoucí týmu domácího zpravodajství Luboš Kreč. „Od jeho jmenování očekávám, že se nejen ještě zkvalitní politické zpravodajství, ale i zvýší úloha publicistiky v našich médiích. Působit bude vedle už existujícího feature týmu, jehož úkolem je pracovat na klíčových materiálech a na jehož roli a postavení se nic nemění,“ podotkl ředitel redakcí Economie Vladimír Piskáček.

Manažerem sdíleného obsahu byl po odchodu Jiřího Kubíka jmenován dosavadní šéf online magazínů Economie Ondřej Tolar. Ten dřív působil v Mafře jako šéfredaktor iDnes.cz. V Economii teď dostal na starost denní řízení newsroomu, speciální obsahové projekty a analytiku výkonnosti obsahu na webech.

Piskáček pozměnil také vedení newsroomu. Exekutivní role a podílu na denním řízení se ujala Zuzana Kleknerová, nově jako Piskáčkova zástupkyně. Předtím byla zástupkyní šéfredaktora Aktuálně.cz Pavla Tomáška. Newsroom Economie kromě Aktuálně.cz vyrábí obsah také pro Hospodářské noviny, iHNed.cz, portál Centrum.cz, týdeníky Ekonom, Marketing & Media a další odborné časopisy.

Zuzana Kleknerová. Foto: Economia

Zuzana Kleknerová. Foto: Economia

Postup Kleknerové souvisí s příchodem Josefa Pazderky z České televize, který místo ní bude Tomáškovým zástupcem. Kromě něj Economia uvítá dosavadního zpravodaje Českého rozhlasu v Bruselu Ondřeje Housku a do týdeníku Respekt jako redaktor nastoupí Jiří Nádoba, donedávna šéfredaktor časopisu Newsweek. Tam měl po svém odvolání z vedoucího postu pomoci „digitálním projektům“, nedošlo na to.

Novým manažerem všech B2B titulů byl jmenován dosavadní šéfredaktor Právního rádce Jaroslav Kramer, jež zůstává šéfredaktorem časopisu Právní rádce.