Signál rozhlasu budou dál šířit Radiokomunikace

Kellnerovo O2 a Řápkovo Teleko neuspěly. Až desetiletá zakázka má objem 150 milionů Kč ročně, tedy celkem 1,5 miliardy. Úspora díky tendru má představovat 4 miliony ročně.

Žižkovský vysílač v Praze. Foto: Profimedia.cz

Žižkovský vysílač v Praze. Foto: Profimedia.cz

Vítězem veřejné soutěže Českého rozhlasu na distribuci vysílání v sítích VKV se staly České Radiokomunikace. Na veřejném zasedání Rady Českého rozhladu to dnes oznámil náměstek generálního ředitele Michal Koliandr. Předpokládaná doba plnění je 10 let, rozsah se může měnit podle potřeb rozhlasu. V tendru neuspěli další zájemci - telekomunikační operátor O2 Petra Kellnera a příbramské Teleko Tomáše Řapka.

Radiokomunikace budou zajišťovat vysílání a distribuci rozhlasových programů rozhlasu v sítích všech VKV vysílačů na území Česka. Smlouva nahradí dosavadní téměř čtyřicítku dodavatelů, z nich dominantní dosud byly právě České Radiokomunikace. V rozpočtu rozhlasu představuje - podle dnešního tvrzení manažeru veřejnoprávního rádia - úsporu přes 4 miliony Kč ročně. Podle dřívějších informací jde o zakázku v celkovém objemu kolem 1,5 miliardy Kč, tedy 150 milionů ročně.

Cílem soutěže bylo rovněž zajistit technicky kvalitnější a bezpečnější distribuci signálu než vysílání přes satelit. „Díky nové smlouvě bude moci Český rozhlas svým posluchačům poskytovat kvalitní služby, které nebudou ohrožovat výpadky,“ řekl Koliandr.

Podle rozhlasu je volba dodavatele transparentní a přechod na nový systém bude plynulý. Rozhlas si nechal vypracovat analýzu, jež potvrdily, že požadované technické a provozní řešení je správné, řekl šéf odboru techniky Karel Zýka.