Premiér Andrej Babiš (ANO) vystoupí v neděli 18. listopadu od 21.25 v živě vysílaném rozhovoru televize Nova. Půlhodinový pořad Vládní krize tentokrát nahradí Střepiny a bude ho moderovat Rey Koranteng. Interview se má zaměřit na dění, jež způsobila kauza Seznamu Babišův syn promluvil.

Simkaniče v čele SPIR střídá Hanák z Mafry

Michal Hanák

Michal Hanák

Novým předsedou profesního Sdružení pro internetový rozvoj (SPIR) se stal Michal Hanák, člen představenstva mediálního domu Mafra. Zvolila ho dnes výkonná rada SPIR. Ve funkci vystřídal Jána Simkaniče z online vydavatelství Internet Info, který sdružení předsedal posledních deset let. Místopředsedy SPIR jsou nově Ivan Mikula (Seznam.cz) a Martin Šebesta (OMD Czech) a spolu s Hanákem tvoří předsednictvo výkonné rady.

Ve výkonné radě v novém složení působí kromě předsednictva a bývalého předsedy Simkaniče také Roman Latuske (Economia), Libuše Šmuclerová (Czech News Center), Petr Bednář (AdActive), Daniel Blažek (Heureka Shopping), Daniel Grunt (FTV Prima), Martin Picek (Mindshare), Karel Brýna (Tiscali Media), Monika Jančová (TV Nova), Michael Štádler (Adform) a Tomáš Búřil (Dentsu Aegis Network Czech Republic).

Nový předseda sdružení, které zastupuje internetové vydavatele, obchodníky i agentury, se chce zaměřit především na posílení jednotného výzkumu měření návštěvnosti a sociodemografického profilu návštěvníků internetu NetMonitor. “Netmonitor je pro všechny české hráče na trhu jednotnou měnou, proto chceme zviditelňovat jeho přednosti jako jediného auditovaného průzkumu návštěvnosti internetu,” prohlásil Hanák. Spolupráce s ostatními profesními organizacemi je další oblastí, které se chce nový předseda věnovat a hledat tak řešení přijatelné pro všechny. “SPIR je organizace, která by nám všem měla pomoci podnikat na internetu,” uvedl. SPIR chce i dál spolupracovat se státní správou a zákonodárci v šíření moderních digitálních nástrojů a zlepšování online prostředí.