Šimoník řídí nové oddělení výzkumu Českého rozhlasu

Dosavadní Analytické a výzkumné oddělení Českého rozhlasu se rozdělilo na dvě sekce.

Pavel Šimoník. Repro: LinkedIn

Pavel Šimoník. Repro: LinkedIn

Čerstvě zřízené oddělení výzkumu veřejnoprávního Českého rozhlasu vede Pavel Šimoník, který od roku 2002 pracoval v agentuře STEM/Mark, nejdřív jako client service director, později od roku 2015 jako ředitel výzkumu. Upozornil na to Borovan.cz. V letech 1992 až 2000 pracoval Šimoník přímo pro STEM.

Vedoucím jednotky nazvané Oddělení výzkumu, která je v přímé podřízenosti generálního ředitele Českého rozhlasu René Zavorala, stojí Šimoník od 1. května. Sekce vznikla oddělením z Analytického a výzkumného oddělení. Vedle toho nově funguje Analytické oddělení, jehož vedoucím zůstává Josef Baxa. V nové sekci se Šimoníkem pracuje mimo jiné dlouholetý výzkumník veřejnoprávního rádia Václav Hradecký, a to na pozici analytika.

„S příchodem Pavla Šimoníka jsme získali významnou posilu obecně pro rozhlas i pro oblast výzkumu. Proto bylo vyčleněno zvláštní oddělení, jehož je vedoucím. Analytika a výzkum sledují také poměrně rozdílné cíle, takže je to zároveň logický krok, jak vylepšit řídící procesy a zpřehlednit organizační strukturu rozhlasu,“ přiblížil na dotaz Médiáře mluvčí rozhlasu Jiří Hošna.