Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Šířit signál rozhlasu chtějí Radiokomunikace i Kellnerova O2

Jde o zakázku až na 10 let za 150 milionů Kč ročně.

  • ČTK
  • 07. 11. 2014 00:15
Žižkovský vysílač v Praze. Foto: Profimedia.cz

Žižkovský vysílač v Praze. Foto: Profimedia.cz

Do výběrového řízení Českého rozhlasu na distribuci signálu v pásmu velmi krátkých vln (VKV) se přihlásili tři uchazeči. ČTK to sdělil mluvčí rozhlasu Jiří Hošna. Konkrétní firmy ale neuvedl. Účast v tendru ČTK potvrdily České Radiokomunikace a telekomunikační firma O2 Czech Republic společnosti PPF Petra Kellnera.

Cílem soutěže je podle rozhlasu sjednotit technické a provozní podmínky vysílání a zajistit kvalitnější a bezpečnější distribuci signálu. V současné době rozhlas na šíření VKV spolupracuje se zhruba čtyřicítkou dodavatelů, z nichž dominantní jsou právě České Radiokomunikace. Smlouva pro vítěze počítá s předpokládanou dobou plnění do 31. října 2025. Rozsah samotné služby se ale může podle potřeb rozhlasu a dalšího vývoje analogového rozhlasového vysílání měnit.

Lhůta pro podávání nabídek uplynula ve čtvrtek. „Do tendru se přihlásili tři účastníci. Výběrová komise se sejde v nejbližších dnech, aby nabídky posoudila z hlediska kvalifikačních předpokladů, nabízených služeb a ceny,“ sdělil mluvčí rozhlasu. Známými uchazeči jsou České Radiokomunikace, u kterých se účast předpokládala. „Mohu potvrdit, že jsme nabídku do soutěže podali,“ řekla ČTK mluvčí společnosti Petra Miterová. Podání nabídky potvrdila také telekomunikační firma O2 Czech Republic.

Generální ředitel Peter Duhandřív uvedl, že objem zakázky má odpovídat dosavadnímu rozsahu zhruba 150 milionů Kč ročně. Veřejná soutěž se řídí občanským zákoníkem, tedy mimo režim zákona o veřejných zakázkách. Zákon to umožňuje v případech, kdy je hlavním účelem umožnit poskytování nebo provozování veřejné telekomunikační sítě nebo poskytování veřejných telekomunikačních služeb.