Síť Aupark na podzim vstoupí do Čech

Vizualizace budoucího nákupního centra v Hradci Králové

Vizualizace budoucího nákupního centra v Hradci Králové

Slovenská developerská skupina HB Reavis chystá na podzim otevřít v Hradci Králové první české obchodní centrum ze své sítě Aupark. Nacházet se bude konkrétně v lokalitě U Koruny v Gočárově třídě. Aupark, jehož plocha činí 22 000 metrů čtverečních, je prý už z 80 % pronajat. Objeví se v něm pro město nové značky jako Ecco, Le Premier, Costa Coffee nebo Vegg Go. Proč si developeři vybrali jako první místo otevření své sítě právě Hradec Králové bylo zdůvodněno tím, že město ještě v rámci velké saturace země obchodními centry představuje výjimku. Bližší detaily nebyly poskytnuty. I přes tuto domněnku to Aupark nebude mít v Hradci lehké, konkurovat mu bude nákupní centrum Futurum, OC Atrium nebo Orlice Park shopping. 

Pevně doufám, že jak investor, tak město si to nechali dobře spočítat před tím, než sáhlido peněženky, respektive na povolovací razítko. Český maloobchodní trh je silně saturovaný a další metry čtvereční prodejních ploch zavání špatnou návratností investice a hlavně negativním dopadem na stávající obchodní síť i celkovou urbanistickou strukturu města. To platí obecně – jak to mají v Hradci s Auparkem nevím, jen doufám, že vědí, co dělají.
Tomáš Krásný (Blue Strategy)

Co by na tuto stavbu řekl architekt Josef Gočár, který se mimo jiné zasloužil o rozvoj architektonické koncepce Hradce Králové.
Martin Boček

Néééé, prosím, už žádné bezduché krabice se stále stejnými obchody. Koho tam chtějí dát? Písíčko s e-shopem?
Václav Loubek