Síť drogerií a lékáren Teta koupila prodejce léků Apotek.cz

Provozovatel drogerií Teta posiluje svoji pozici na lékárenském trhu. Síť lékáren značky Teta koupila internetového prodejce léků Apotek.cz. Firmu do srpna vlastnili Jan Bureš, Pavel VajskebrAliaksei Siparau. E-shop Teta přidá k vlastnímu prodejnímu webu sLéky.cz. „Apotek.cz má velikost dvou třetin sLéky.cz, skokově jsme tak zvýšili náš internetový obrat o 60 %,“ řekl David Vejtruba, marketingový ředitel společnosti Solvent ČR, provozovatel sítí značky Teta. K Tetě přechází i management Apotek.cz: „Je to tak trochu návrat ztracených synů, protože lídr projektu Jan Bureš u nás dřív pracoval a po několika letech se k nám touto cestou vrací.“

„Cílem je zařadit se mezi tři největší hráče. Data o tomto trhu nejsou úplně dostupná, ale myslím si, že už k tomu nemáme moc daleko,“ podotkl marketingový ředitel Vejtruba. Akvizice umožní zlepšit provoz stávající online lékárny sLéky.cz díky napojení na distributora. „Apotek.cz sídlí přímo u distributora v Brandýsku na Kladensku. Objednávky tak můžeme přímo předávat distribuční firmě Pharmos. Rovnou tak dostáváme i balíčky pro naše jednotlivé zákazníky, které připravujeme k expedici, což je pro nás extrémně efektivní. Proto jsme uzavřeli provozovnu na Koněvově ulici v Praze a sloučili provoz pro sLéky.cz a Apotek.cz do Brandýsku,“ uvedl Vejtruba.

Rok 2019 bude pro Tetu obdobím slučování těchto dvou online značek a jejich zařazení do strategie lékáren Teta. V těch aktuálně probíhá speciální akce k představení nového konceptu a otevření pěti přebrandovaných prodejen - v Českých Budějovicích, Jihlavě, Kostelci nad Černými lesy a dvou pražských na Novodvorské a v Březiněvsi.

Sdílejte