Síť Knihy Dobrovský otvírá prodejnu v Kotvě, chystá se do Olomouce

Nová prodejna Knihy Dobrovský v Kotvě

Nová prodejna Knihy Dobrovský v Kotvě

Nová prodejna Knihy Dobrovský v Kotvě

Nová prodejna Knihy Dobrovský v Kotvě

Nová prodejna Knihy Dobrovský v Kotvě

Nová prodejna Knihy Dobrovský v Kotvě

Knihkupectví Knihy Dobrovský otevřelo na konci ledna novou pobočku v pražském obchodním domě Kotva. Je to 26. prodejna sítě Knihy Dobrovský v Česku a sedmá pobočka v Praze. Další obchod plánuje síť otevřít během března v Olomouci. „V současnosti interně diskutujeme plány na expanzi do dalších regionů, kde Knihy Dobrovský prozatím nepůsobí, a rádi bychom zde pobočky v budoucnu otevřeli. Více informací však nyní  nebudeme sdělovat,“ uvedl Adam Pýcha, marketingový ředitel Knihy Dobrovský.

Otevření nové prodejny navazuje na naši dlouhodobou strategii kontinuálního rozšiřování obchodní sítě v místech s výjimečným obchodním potenciálem. V listopadu 2016 jsme například otevřeli velmi úspěšnou pobočku v Liberci a letos v březnu se mohou zákazníci těšit na naši druhou prodejnu v Olomouci,“ popsal Pýcha. „Kromě otevírání nových poboček, čekají v tomto roce naše prodejny remodelingy nebo stěhování do nových prostor,“ dodal. Stěhování se týká hlavně prodejny v Letňanech, která se bude prodejna stěhovat do dlouho připravovaného většího prostoru. Další přesuny poboček síť prý neplánuje.

Polovinu sítě aktuálně čeká změna interiéru do modernější podoby. „Některé z našich prodejen byly postaveny i před deseti lety, proto je postupně modernizujeme. Přibližně polovina z nich už renovací prošla, další remodeling čeká. Interiér přizpůsobujeme stále se rozšiřujícímu sortimentu – modernizace se týká především přehlednějšího rozmístění regálů, výměny osvětlení a podlahových krytin,“ popsal Adam Pýcha. 

Nová prodejna v obchodním domě Kotva má plochu 200 metrů čtverečních. Kromě knih prodává i dárkové předměty, deskové hry, stírací mapy nebo foto alba. Otevřená je každý den od 9 do 20 hodin. „Při volbě místa pro naši prodejnu hrála velkou roli lokace v architektonicky jedinečném obchodním domě Kotva s vysokým obchodním potenciálem lokality náměstí Republiky,“ uvedl marketingový ředitel Knihy Dobrovský a dodal: „Díky umístění v centru Prahy dokážeme oslovit a obsloužit velké množství nakupujících a nabídnout skvělé místo pro výdej zboží z našeho e-shopu.“