A je to tady! ČTK zveřejnila hromadné foto ze své říjnové oslavy z pražského Žofína, kde slavila svých 100 let. Najít na snímku šéfredaktora Médiáře není těžké. Najdete se taky?

Síť Penny Market opět nabízí křivé ovoce a zeleninu. Zlevní je minimálně o 10 %

Křivá cibule se opět prodává v Penny

Křivá cibule se opět prodává v Penny

Křivé brambory v Penny

Křivé brambory v Penny

Od pondělí 10. července maloobchodní síť Penny Market opět prodává křivé ovoce a zeleninu pod názvem Neobyčejné kousky. Jako první přijdou do prodeje brambory, cibule a mrkev. Penny Market tím chce podpořit české zemědělce, jejichž produkty nevyhovujících tvarů by se jinak vyhodily. Prodávat křivá zelenina a ovoce bude ve všech 368 prodejnách sítě.

„Prodejem Neobyčejných kousků chceme rozvíjet naši podporu českých zemědělců, abychom zabránili zbytečnému plýtvání potravinami, které by se jinak z estetických důvodů vůbec nedostaly do prodeje. Krásou Neobyčejných kousků je, že se jedná o zeleninu a ovoce, které mají stejnou chuť a kvalitu. Pouze vypadají odlišně. Zákazníci si je budou moci koupit se slevou, a to vždy minimálně o 10 % levněji oproti standardní zelenině a ovoci,“ uvedl Petr Baudyš, vedoucí oddělení kvality v Penny Marketu. 

Rozšíření prodeje o další druhy zeleniny a ovoce bude podle Baudyše záležet na termínu dodávek od tuzemských zemědělců, a to podle aktuální sezóny, v průběhu které by se mohly v prodejnách řetězce postupně objevit také okurky, bílé papriky, česnek, jablka a hrušky.

Penny Market byl loni srpnu prvním maloobchodem v Česku, který prodej nevyhovujících kusů ovoce a zeleniny podpořil. Na konci loňského srpna na něj navázal také e-shop s potravinami Rohlik.cz, první nabízel papriky a okurky. O dva měsíce později e-shop rozšířil nabídku o české brambory, cibuli, česnek, karotku a hrušky. Podle Michaely Gregorové, mluvčí Rohlíku, nebylo produkty ani nutné promovat, protože o ně byl i tak velký zájem.

Letos v lednu přidal vlastní značku křivé zeleniny a ovoce Perfectly Imperfect do prodeje i britský řetězec Tesco. Ve 12 vybraných prodejnách prodává nedokonale vypadající jablka, mrkve, řepu nebo brambory a slevil je o 20 %. Nabídku chce měnit podle sezónnosti.